Evropská inflace klesla více, než čekal trh. Dolar navýšil dnešní zisky pod 1,0950 za euro. Koruna se obchoduje zpět pod 24,30 za euro.

Do čela právního oddělení Sberbank byl jmenován Michal Földeš

Na pozici ředitele právního oddělení Sberbank CZ byl jmenován Michal Földeš, Head of Legal. Jedná se o zkušeného právníka, který ve Sberbank působí od roku 2019. Oddělení legal poskytuje odbornou právní podporu k fungování a činnosti banky.

„Na nové pozici se zaměřím na zefektivnění interních procesů banky, racionalizaci struktury právního oddělení a sladění činností právního oddělení s cíli banky. V rámci vedení právního oddělení bude mou prioritou transparentnost a sdílení informací v týmu a inkluze členů týmu do provozních a rozhodovacích procesů“, uvádí Michal Földeš, Head of Legal.

Michal pracuje ve Sberbank od roku 2019, kdy zastával pozici interního právníka a týmového koordinátora. Před nástupem do Sberbank pracoval na pozici Head of Leasing Legal Team ve společnosti CTP Invest, s.r.o. Předchozích 10 let Michal působil na různých právních pozicích ve veřejném i soukromém sektoru. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Ve volném čase se věnuje horské turistice, běhu a plavání.

 Sberbank CZ, a.s.

Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.

Newsletter