Koruna oslabila nad 24,90 za euro a nad 23,20 za dolar. Nelíbí se jí nejistota kolem úpravy sazeb ČNB. Americké výnosy rostou rychleji než evropské. Dolar dnes sílí směrem k hranici 1,0700 za euro.

Do nového kola StartupYardu se přihlásilo 149 startupů ze 44 zemí

StartupYard, nejstarší akcelerátor ve střední a východní Evropě, ukončil výběr startupů do nového akceleračního kola (Batch 9). Počet přihlášek byl téměř stejný, jako v minulém kole – zájem projevilo 149 startupů z celého světa. Hlavní důraz je opět kladen na technologické inovace.

Opět se výrazně rozšířil geografický zásah StartupYardu. Tentokrát se přihlásilo pouze 16 českých firem. Celkem přišly přihlášky ze 44 zemí, což je zatím nejvyšší počet. Nově se objevily startupy ze Sri Lanky, Gibraltaru, Taiwanu nebo Libanonu.

Nejčastějšími tématy jsou finance a transport, dále umělá inteligence. Obzvlášť finance jsou v aktuálním kole velkým tématem, zřejmě proto, že v tomto odvětví právě dochází k zásadním změnám a mění se i způsob, jakým uživatelé přistupují k finančním produktům. Evropská směrnice PSD2, která nutí banky sdílet finanční data mezi různými platformami, je hlavním důvodem těchto změn a umožňuje vstup inovací do finančních produktů.

Program začne na konci března a potrvá tři měsíce. Po jeho skončení budou mít startupy, které v akcelerační fázi dosáhly nejlepších výsledků, možnost získat financování na další rozvoj až ve výši 100.000 eur.

„Deváté akcelerační kolo přichází po skončení velice úspěšného roku. V roce 2017 StartupYard poprvé v historii organizoval dvě akcelerační kola, a to díky zájmu nejen startupů, ale i investorů a korporací. Rok 2017 byl také úspěšný co se investic týče – 10 startupů získalo přes 67 milionů Kč,“ dodal Cedric Maloux.

Úspěchy předchozích osmi kol zvyšují zájem mezinárodních startupů o akcelerační programy StartupYardu. Minulý rok například získalo 10 startupů další investice v hodnotě od 900.000 do 19,5 milionu Kč a na tento rok jsou očekávány další.

Newsletter