Evropské i americké výnosy rostou. Dolar v lehkém zisku nad 1,0700 za euro. Měny regionu se obchodují do strany. Koruna nad 24,70 za euro a nad 23,00 za dolar.

Dočasné pozastavení dlouhodobých víz pro žadatele z Vietnamu

Vláda ČR rozhodla o dočasném pozastavení příjmu žádostí o dlouhodobý pobyt za účelem zaměstnání a žádostí o dlouhodobé vízum za účelem podnikání pro občany Vietnamu. Ministerstvo zahraničních věcí ČR přijala patřičné kroky s platností od 18. července 2018.
Vláda České republiky na svém zasedání dne 18. července 2018 rozhodla o dočasném pozastavení příjmu žádostí o dlouhodobý pobyt za účelem zaměstnání a žádostí o dlouhodobé vízum za účelem podnikání pro žadatele z Vietnamu. “Důvodem pro přijetí tohoto opatření je dlouhodobě vysoký počet těchto žádostí na českém zastupitelském úřadu v Hanoji a jeho kapacitní přetížení a zároveň rizika, která mimo jiné projednala Bezpečnostní rada státu,“ uvedl ministr Jan Hamáček (ČSSD) a dodal, že s ohledem na početnou vietnamskou komunitu v ČR, je pro nás v tuto chvíli prioritou příjem žádostí o pobyt za účelem sloučení rodiny. MZV ČR v návaznosti na rozhodnutí vlády vydalo patřičnou instrukci, aby Velvyslanectví ČR v Hanoji pozastavilo příjem výše uvedených žádostí s platností od 18. 7. 2018.

MZV připomíná, že požadavky zaměstnavatelů na zajištění pracovních sil ze zahraničí jsou v současné době pokryty v rámci tzv. Režimu Ukrajina, Režimu Mongolsko, Režimu Filipíny a Režimu Srbsko. Celkem se jedná o udělení 24.000 zaměstnaneckých karet v roce 2018.

Newsletter