Dohoda mezi ČVUT a CIIRC. Mařík bude vědeckým ředitelem

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) bude pokračovat v rámci ČVUT v Praze. Jako v každé moderní akademické výzkumné jednotce bude vedle ředitele, který se soustředí především na manažerské a finanční úlohy a na operační řízení, fungovat i vědecký ředitel CIIRC. Prvním vědeckým ředitelem bude jmenován profesor Vladimír Mařík. Na pozici ředitele CIIRC vypsal rektor výběrové řízení s datem nástupu k 1. dubna 2019.

Principy zvýšení autonomie umožní podat projekt RICAIP k termínu 15. 11. 2018.  Garanci autonomie řešitelského týmu projektu RICAIP převezmou a do Bruselu ztvrdí dva členové vlády ČR.

Garantem naplňování dohody jsou dva ministři a místopředseda RVVI. Pro Národní centrum Průmyslu 4.0 všechny tyto kroky znamenají možnost rozvíjet potenciál centra ve stabilním akademickém prostředí.

Další významnou novinkou v CIIRC je přidělení projektu TA ČR s neredukovaným financováním: Národní centrum kompetence Kybernetiky a umělé inteligence. Jedná se o významný integrující projekt, který koordinuje CIIRC ČVUT a jeho zodpovědným řešitelem je prof. Vladimír Mařík. Projekt získal financování na první dva roky. Když tyto dva roky budou úspěšné, je pravděpodobné financování na další tři roky (celkem pět let, tj. 2018 až 2022)

Newsletter