Driverama má partnerství s carVertical, v Evropě prověří až 200 000 aut

Dohoda umožní společnosti Driverama přístup k rozsáhlé databázi společnosti carVertical v celé Evropě, neboť cílem společnosti je do roku 2025 zakoupit 200 000 vozů. Přeshraniční data budou shromažďována pomocí nejmodernější technologie blockchain společnosti carVertical. Partnerství zajistí bezpečný a transparentní proces nákupu pro budoucí zákazníky společnosti Driverama v zemích západní Evropy, kde společnost momentálně buduje svoje první pobočky.

Společnost Driverama, kterou založil AURES Holdings pro on-line obchodování s ojetými vozy v západní Evropě, uzavřela významné partnerství se společností carVertical, která se zabývá shromažďováním a poskytováním dat o historii ojetých vozidel.

Společnost carVertical, která ve světě působí na 25 trzích, se rychle etablovala jako přední firma v oblasti ověřování historie vozidel. Driverama plánuje do roku 2025 zahájit prodej na 11 trzích v Evropě, a stane se tak prvním online prodejcem ojetých vozů v Evropě bez omezení hranicemi členských států. Dohoda o partnerství Driveramě umožní využívat data carVertical na celém kontinentu, díky čemuž bude moci zajistit transparentní proces výkupu vozů a poskytnout zákazníkům na prodeji jistotu bezpečného nákupu.

Na základě dohody bude Driverama využívat databázi vozidel carVertical, která funguje s využitím sofistikované technologie blockchain. Driverama tak na jednom místě získá detailní informace, jako jsou stavy tachometrů, historie nehod a kontrola odcizení, předchozí závady a fotografie vozidel. To zajistí, že vozy, které bude Driverama vykupovat, nebudou mít skryté závady nebo zmanipulované údaje o původu nebo stáří.

Podle nedávného výzkumu historie více než milionu vozů v Evropě, který provedla společnost carVertical, byla přibližně třetina ojetých vozů zmanipulována, aby se zakryla předchozí poškození. Vzhledem k tomu, že Driverama se do roku 2025 chystá vykoupit přibližně 200 000 vozů, je pro ní technologie carVertical klíčová, aby mohla vykupovat pouze bezpečné a spolehlivé vozy.

„Společnost carVertical chápeme jako podobně smýšlející, daty řízenou firmu, která je připravena významně změnit automobilový sektor, a jsme nadšeni, že se k nám připojuje na naší cestě stát se do roku 2025 evropskou jedničkou mezi online prodejci ojetých vozů. Toto partnerství svědčí o důležitosti, kterou přikládáme zdraví a bezpečnosti našich budoucích zákazníků,“ uvedl Stanislav Galik, předseda představenstva společnosti Driverama.

Rokas Medonis, generální ředitel společnosti carVertical, dodal: „Společnost carVertical je hrdá na své partnerství se společností Driverama. Od nynějška si zákazníci Driveramy mohou být jisti, že o každém konkrétním ojetém voze získají co nejvíce informací, což jim přinese naprostý klid. Historické údaje společnosti carVertical totiž budou doprovázet vizuální kontroly vozidel a výsledkem tohoto partnerství bude maximální míra transparentnosti.“

Skupina AURES Holdings působí na trhu již 29 let. Provozuje síť více než čtyř desítek poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu své existence obsloužila již přes 2,5 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně průměrně 80 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Na západních trzích působí prostřednictvím společnosti Driverama. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings Karolína Topolová se v roce 2020 umístila v anketě Top Ženy Česka na 1. místě v kategorii manažerek a letos v tomto žebříčku vstoupila do Síně slávy. Skupinu vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners.

Newsletter