Driverama už vykupuje auta v Německu, síť vlastních poboček rychle roste

Driverama, nová společnost pro výkup a prodej ojetých automobilů v Evropě ze skupiny AURES Holdings, po úspěšném zprovoznění své první pobočky v německém Düsseldorfu na začátku července urychlí další expanzi své sítě. V rámci dohody o strategickém partnerství s celostátním německým řetězcem automobilových servisů stop+go otevře Driverama své pobočky ve více než dvaceti lokalitách. Pobočky s předstihem oproti původnímu plánu v příštích čtyřech měsících otevře v Dortmundu, Berlíně a Hamburku.

Od zahájení činnosti letos v dubnu se společnost Driverama rychle rozrostla a překonala své interní prognózy expanze. Momentálně spolupracuje s více než 130 dealerstvími v Německu, Nizozemsku a Belgii, což je dobrá startovní pozice pro splnění cíle stát se do roku 2025 největším celoevropským obchodníkem s ojetými vozy pro koncové zákazníky. Kromě spuštění první maloobchodní pobočky společnosti Driverama v Düsseldorfu zahájily činnost také B2B pobočky v Mnichově a Amsterdamu. S každým následujícím každým měsícem se tedy bude počet vykupovaných a prodávaných automobilů rychle zvyšovat.

Driverama přináší revoluční způsob výkupu a prodeje automobilů, který díky využití moderních technologií a datové analytiky usnadní prodej a koupi ojetých vozů milionům zákazníků po celé Evropě. Inovativní cenový model umožňuje společnosti Driverama v reálném čase získávat realistické, přesné a transparentní odhady výkupních cen na základě tržních údajů. Zákazník si pak může jednoduše zarezervovat schůzku v pobočce Driverama. Tam po rychlé kontrole vozu za pomoci vlastních aplikací dostane konečnou cenovou nabídku.

„Zahájení výkupu na naší nově otevřené pobočce v Düsseldorfu pro nás bylo důležitým milníkem. Další pobočku plánujeme otevřít v srpnu v Dortmundu a poté budeme pokračovat v Berlíně a Hamburku. Tato rychlá expanze je výsledkem osmnácti měsíců analýz, vývoje a optimalizace našich systémů pro online výkup a prodej. Podle úspěšného startu na německém trhu je vidět, že zákazníci na transparentnost, rychlost a pohodlí při prodeji jejich automobilu slyší,“ uvedl Stanislav Gálik, předseda představenstva společnosti Driverama, která patří do skupiny AURES Holdings.

Skupina AURES Holdings působí na trhu již 29 let. Provozuje síť více než čtyř desítek poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu své existence obsloužila již přes 2,5 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně průměrně 80 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Na západních trzích působí prostřednictvím společnosti Driverama. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings Karolína Topolová se v roce 2020 umístila v anketě Top Ženy Česka na 1. místě v kategorii manažerek a letos v tomto žebříčku vstoupila do Síně slávy. Skupinu vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners.

Newsletter