Druhý největší španělský list El Mundo kvůli stávce nevyšel

Druhý největší španělský deník El Mundo se dnes neobjevil ve stáncích. Důvodem je 24hodinová stávka proti plánovanému propouštění, kterou zaměstnanci zahájili v úterý. List nevyšel poprvé od svého založení v roce 1989, uvedla agentura AP.

Denní prodej listu je zhruba 120.000 výtisků. Zaměstnanci protestují proti návrhu mateřské skupiny Unidad Editorial, která chce propustit 224, tedy téměř čtvrtinu, všech zaměstnanců. Z toho má být 91 zaměstnanců, včetně novinářů, přímo z listu El Mundo. List je dnes k dispozici pouze v internetové verzi.

Skupina vydává také sportovní deník Marca, který je podle denního nákladu největším deníkem ve Španělsku, a finanční deník Expansión. Oba tyto listy dnes vyšly a jsou k dispozici i na internetu, napsala agentura AP.

Zaměstnanci El Mundo již minulý měsíc oznámili, že pokud firma nezmění své plány na propouštění, budou od 3. května stávkovat každý týden 24 hodin. Nejnovější propouštění je již třetím plánem na rušení míst ve skupině od počátku ekonomické krize v roce 2008. Firma také dvakrát snížila mzdy.

Newsletter