Emirates posílí spojení mezi Prahou a Dubají a přidá novou linku

Letecká společnost Emirates se od 1. července chystá posílit stávající spojení mezi Prahou a Dubají a spustit novou denní linku. Od začátku prázdnin tak budou každý den létat z Prahy do Spojených arabských emirátů již dvě letadla v barvách známého dopravce.

„Poptávka po letecké přepravě do a z našeho hlavního města neustále roste, což se o to výrazněji projevuje na oblíbené trase do Dubaje. Nová linka proto není překvapením a přichází právě včas, aby Čechům o prázdninách usnadnila přestupy na cestách do Asie nebo Austrálie, dá ale větší svobodu volby i těm, kteří zvolí Dubaj jako svou cílovou destinaci. Na linkách Emirates zatím letos vede mezi destinacemi právě Dubaj, za kterou následují Kolombo na Srí Lance, thajský Bangkok, indonéský Denpasar a Maledivy. Předpokládáme, že spuštění nové linky se na prodeji přestupních i nepřestupních letenek projeví dalším výrazným nárůstem. Cestující pak určitě potěší, že lze zejména v prémiových třídách očekávat také snižování cen letenek,“ řekl Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Odlet nové linky z Dubaje je naplánován vždy na 15:30 s příletem do Prahy v 19:55 místního času. Zpáteční let bude startovat ve 21:35 a na dubajské letiště dosedne v 5:30.

Podle informací pražského letiště se očekává, že novou linku, zajištěnou Boeingem 777-300ER s kapacitou 360 sedadel, ročně využije přes 200 tisíc cestujících za rok. Celková denní kapacita na obou linkách Emirates bude nově činit 876 míst.

Newsletter