Emirates přidává druhou denní linku na trase Praha – Dubaj

Emirates, největší letecká společnost světa, přidává u příležitosti osmého výročí prvního leteckého spojení mezi Prahou a Dubají druhý denní let.

Emirates působí na českém trhu od roku 2010 a během této doby přepravila více než 1,7 milionu cestujících. Rostoucí poptávku na této trase chce Emirates uspokojit přidáním nové linky, která bude operována letounem Boeing 777-300ER s kapacitou 360 míst. Nasazením Boeingu 777-300ER na tuto trasu vzroste kapacita přepravených cestujících do České republiky o 262 800 míst ročně.  

Nově nasazený Boeing 777-300ER na trase Praha – Dubaj nabídne konfiguraci o třech třídách: osm privátních suites ve First Class, 42 plně sklopitelných sedadel v Business Class a 310 prostorných sedadel v Economy Class. 

„Inaugurace nového letu je pro Emirates vždy vzrušujícím momentem a není lepší způsob, jak oslavit naše úspěšné osmileté výročí linky Praha – Dubaj, než přidáním druhé linky,“ říká Bořivoj Trejbal, Country Manager Emirates pro Českou republiku. „Spuštění nového spoje, které se opírá o stabilní poptávku, otevírá pro pasažéry, kteří si chtějí užít cestování právě na palubách společnosti Emirates, mnoho nových příležitostí“, dodal.

Let EK138 bude z Prahy odlétat v 21.35 hodin a do Dubaje přiletí druhý den ráno v 5.30 hodin místního času, čímž poskytne cestujícím dostatek času na prozkoumání Dubaje, pracovní schůzky a mnoho dalších aktivit, které toto kosmopolitní město nabízí. Zpáteční let EK137 odlétá z Dubaje v 15.30 hodin místního času a do Prahy přilétá v 19.55 hodin.

Nové letecké spojení umožní pasažérům letícím z Prahy do Dubaje hladký přestup do mnoha oblíbených codesharovaných destinací společností Emirates a flydubai, jako je Bali, Bangkok, Kolombo, Hongkong, Johannesburg, Káthmándú, Kuala Lumpur, Maledivy, Mauricius a Singapur.

„Zahájení provozu druhé denní linky společnosti Emirates do Dubaje je pro nás dalším milníkem v posilování přímých dálkových spojení. Právě jejich rozvoj patří dlouhodobě k našim prioritám, což ostatně reflektuje také vývoj na trhu letecké dopravy a zvyšující se zájem o cesty do vzdálených destinací. Pro rok 2018 proto očekáváme více než 20% nárůst počtu odbavených cestujících na dálkových linkách, k čemuž bezpochyby přispěje i tato nová frekvence,“ uvedl Jiří Vyskoč, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Díky širokému trupu Boeingu poskytne přidaný spoj na této trase ještě větší přepravní kapacitu. České firmy tak budou mít více možností pro export techniky, farmaceutického zboží, zboží s krátkou trvanlivostí, skla či automobilových dílů na trhy na Blízkém a Dálném východě, ale i do zemí jihovýchodní Asie a Austrálie.

Newsletter