EP Energy stoupl v pololetí meziročně provozní zisk o téměř 9 %

Energetická skupina EP Energy z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) zvýšila v letošním prvním pololetí konsolidovaný zisk před odečtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) o 8,75 procenta na 4,7 miliardy korun (174 milionů eur). Konsolidované tržby proti stejnému období loňského roku naopak klesly o 1,6 procenta na 25,9 miliardy korun (960 milionů eur). EP Energy dnes o výsledcích informovala na svém webu. Výsledky jsou podle mezinárodních účetních standardů.

Skupina EP Energy je největším dodavatelem tepelné energie v Česku a druhým největším domácím výrobcem elektřiny. Ovládá například Elektrárny Opatovice, Pražskou teplárenskou a výrobce elektřiny a tepla Plzeňskou energetiku a United Energy.

Kromě České republiky firma působí na Slovensku a v Německu. V prosinci 2015 rozšířila své teplárenské portfolio o aktiva v Maďarsku, kde dokončila akvizici více než 95procentního podílu ve společnosti Budapesti Erömü. Tyto teplárny pokrývají asi 60 procent spotřeby tepla v Budapešti.

Největšími akcionáři EPH jsou podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří společně drží dvě třetiny akcií. Zbytek patří skupině J&T. EP Energy patří společnosti EP Infrastructure (dříve CE Energy), která je dceřinou firmou EPH. EPH počátkem dubna oznámil plán nabídnout akcie EP Infrastructure na burze v Praze a Londýně, následně ale záměr zrušil s tím, že bude zvažovat vstup globálního investora.

Newsletter