EPH: Konsolidované tržby loni vzrostly na 4,93 miliardy eur

Energetický a průmyslový holding (EPH) dokázal v loňském roce zvýšit svou ekonomickou výkonnost. Konsolidované tržby dosáhly loni 4,93 miliardy eur, předloni to bylo 4,57 miliardy. Konsolidovaný ukazatel Adjusted EBITDA se zvýšil na 1,73 miliardy eur z předloňských 1,64 miliardy eur. Serveru Roklen24 to sdělil mluvčí EPH Daniel Častvaj.

„Celkový ukazatel konsolidovaného čistého zadlužení byl na úrovni 2,5násobku EBITDA, což je vzhledem ke struktuře aktiv skupiny velmi konzervativní hodnota a EPH tak patří mezi nejméně zadlužené energetické skupiny v Evropě,“ uvedl Častvaj.

Dodal, že výsledky nezobrazují nové akvizice pod společnou kontrolou, které se dle mezinárodních účetních standardů nepromítají do těchto konsolidovaných údajů. Jde o podíly ve společnostech LEAG Holding a Slovak Power Holding, která ovládá Slovenské elektrárně.

Pokud jde o provozní ukazatele, společnosti ze skupiny EPH v roce 2016 přepravily přes 60 miliard metrů krychlových a distribuovaly téměř pět miliard krychlových zemního plynu a dále distribuovaly necelých šest TWh elektrické energie, dodaly přes 23 PJ tepla a prakticky na sto procent využily své kapacity skladování zemního plynu v objemu 41 TWh.

Firmy, které jsou aktuálně pod manažerskou kontrolou EPH, vyrobily loni 101 TWh elektrické energie, což řadí EPH na sedmé místo žebříčku největších evropských výrobců elektřiny.

Newsletter