Americké výnosy rostou. Dolar se po pátečních dat z trhu práce obchoduje pod 1,0800 za euro. Měny regionu v závěru minulého týdne oslabily. Koruna reagovala na silný dolar nejméně citlivě a obchoduje se nad 23,75 za euro.

EU podle Obamy nesnižuje, ale zvyšuje vliv Británie ve světě

Evropská unie nesnižuje, ale zvyšuje vliv Británie ve světě. Uvedl to v britském deníku The Daily Telegraph americký prezident Barack Obama, který ve čtvrtek večer zahájil třídenní návštěvu Spojeného království. Článkem v listu se nejvyšší představitel USA podle agentury Reuters snaží přesvědčit Brity, aby v nadcházejícím referendu hlasovali pro setrvání v EU.

„I když všichni pečujeme o svou svrchovanost, svůj vliv prosazují nejúčinněji ty státy, které tak činí prostřednictvím kolektivní akce, jak si vyžadují současné výzvy. Tento druh spolupráce – od sdílení zpravodajských a protiteroristických služeb po uzavírání dohod k vytváření pracovních míst a ekonomického růstu – bude mnohem efektivnější, pokud bude zahrnovat celou Evropu,“ uvedl Obama v článku, který list zveřejnil krátce po jeho příletu.

Newsletter