Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Dolar vůči euru stále posiluje. I přes korekci se stále držíme pod hranicí 1,070 EURUSD.

Evropa končí čtvrtletí propadem: DAX a CAC40 -1 %, FTSE100 -1,7 %

Evropské akciové trhy v poslední březnový den korigovaly předchozí zisky, i tak se ale jednalo o velmi úspěšný kvartál. Z pohledu celoevropského indexu Euro Stoxx 600 trh od začátku roku posílil zhruba o 17 procent a zaznamenal tak nejlepší kvartál od 3Q 2009. Za březen index připsal zhruba 1,8 %. Více než pětinový zisk mají za čtvrtletí například portugalský či italský index.

Míra nezaměstnanosti v Německu klesla v březnu na nové rekordní minimum 6,4 procenta. Mírně potěšující je také zpomalení tempa poklesu cen v eurozóně na těsných 0,1 %, v souladu s očekáváním analytiků. Nezaměstnanost v eurozóně klesla na 11,3 %.

Deflace v eurozóně slábne. Body pro ECB?

Situace na ropě je o něco komplikovanější. Jednání o iránském jaderném programu se posunulo přibližně o 3 měsíce. Ropný trh se obává přílivu iránské ropy, který by mohl přinést už tak větší přebytek v globální produkci.

Věřitelé se dnes opět nedohodli s Řeckem, Francie a Německo pak vyzvaly Řecko k urychlení práce na reformách.

Německý DAX dnes oslabil o 0,99 %, nedařilo se ani francouzskému CAC 40 -0,98 % a především britskému indexu -1,72 %.

Newsletter