Evropa skončila se zisky přes slabý německý ZEW

Evropské akciové trhy zaznamenaly solidní zisky i přes německý index ZEW, který poklesl poprvé za šest měsíců. Hlavní index Stoxx Europe 600 připsal 0,55 %, který byl do jisté míry podpořen ještě stimulací hospodářství v Číně. Na druhou stranu se investoři obávají pomalého pokroku v jednáních o reformních programech Řecka s věřiteli.

Důvěra investorů v ekonomiku Německa po půl roce slábne

Řecko potřebuje, aby se dohodlo s věřiteli na řadě ekonomických krocích s cílem získat potřebnou tranši a zabránit vyčerpání hotovosti. V pondělí Atény nařídily veřejným subjektům, včetně státních podniků a penzijních fondů převod finančních rezerv do centrální banky.

Euroskupina ministrů financí se sejde v pátek a bude diskutovat o řecké finanční pomoci, ale jen málokdo očekává zásadní průlom v jednáních. Řecký index poklesl o 3,33 %, naopak dařilo se i přes slabý ZEW index Německu +0,4 %. Zew indikátor německého ekonomického sentimentu v dubnu poklesl a naznačil první pokles za šest měsíců. Index poklesl z 54,8 bodů na 53,3 bodů. Francie vzrostla o 0,1 %, ARM Holdings přidalo 4,67 %, když nahlásilo 36% nárůst zisku v prvním čtvrtletí. Dařilo se i softwarové firmě SAP +2,23 %, která vykázala nárůst zisku o 22 %. 

Newsletter