Evropská unie prodloužila protiruské sankce do ledna 2016

Ministři zahraničí Evropské unie dnes podle informací ČTK schválili prodloužení unijních hospodářských sankcí proti Rusku do konce ledna 2016 a spuštění námořní operace ve Středomoří proti pašerákům migrantů do Evropy.

Souhlas ministrů s prodloužením sankcí proti Rusku kvůli jeho roli v ukrajinské krizi byl pouze formalitou, neboť se na něm minulou středu dohodli velvyslanci členských států.

Sankce zakazující export určitých technologií do Ruska a omezující ruský přístup na finanční trhy spustila EU loni v létě a rozšířila je počátkem září. Jejich případné uvolňování je navázáno na plnění minských dohod o příměří, které však ani jedna ze stran konfliktu na Ukrajině nedodržuje. Pokud by EU sankce neprodloužila, skončila by jejich platnost na konci července.

EU spustí zásah proti pašerákům lidí ve Středomoří

Newsletter