Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Euro od rána proti dolaru posiluje. Už jsme prorazili středový kurz 1,070 EURUSD.

Evropské akcie prudce posílily. Raketou telekomunikace

Evropské trhy dnes díky optimismu z možné dohody prudce rostly. Řecko předložilo nový návrh, a zatímco komentáře ministrů eurozóny byly spíše zdrženlivé, holandský ministr financí Dijsselbloem se nechal slyšet, že dodané návrhy mohou být základem pro další jednání. Řecký akciový trh rostl až o 10 %, na druhou stranu se nedařilo příliš drahým kovům a ropě.

Německý akciový index DAX prudce posílil a zakončil o 3,9 % silnější. Sekundoval mu francouzský CAC40 +4 %, španělský IBEX +3,8 %, zatímco britský FTSE100 vzrostl o umírněnější 1,7 %.

Německý letecký svaz dal v pondělí společnosti Lufthansa ultimátum ohledně mezd a důchodů, akcie posílily o 1,19 %.

Dařilo se telekomunikačním firmám. Firma Altica potvrdila, že usiluje o převzetí operátora Bouygues. Spojení podniků by snížilo počet hráčů na francouzském trhu na tři. Akcie Altica na amsterdamské burze +13 %, akcie Bouygues v Paříži taktéž.

Dnes se poprvé obchodoval index Stoxx Europe 600 bez zastoupení akcií pojišťovny VIG. Ty ve Vídni připsaly 2,5 %, v Praze 2,1 %.

Newsletter