Evropské akcie zbystřily, pozornost si opět bere Řecko

Stoxx Europe 600 posílil o 0,62 % na 401 bodů, z něhož nejvíce těžily akcie Ophir Energy +3,93 %. Ophir, který se soustřeďuje na plyn a ropu, zveřejnil lepší roční zisk.

Mimo jiné se po včerejším zasedání dařilo těžebním společnostem, Fresnillo připsalo 5,4 %, Anglo American nicméně oslabil o 2,2 %, na druhou stranu Rangold Resources vzrostl o bezmála 4 %.

Fed naznačil růst sazeb. Pozor ale na ekonomiku

Britský index FTSE 100 si ve čtvrtek zapsal lepší čísla a připsal +0,25 %. Oděvní společnost Next poklesla o 4 % po „velmi opatrných prodejních rozpočtech“.

Francouzský CAC 400 vzrostl o 0,1 % na 5039 bodů, mezitím německý DAX poklesl o 0,2 % na 11900 bodů a reagoval tak negativně na akcie Siemensu -3,77 %. Akcie strojírenské firmy poklesly po provozním zisku, který bude horší, než se předpokládalo.

Obchodníci jsou rádi, že mají zasedání Fedu za sebou, nyní mohou svou pozornost obrátit zpět k eurozóně, kde je téměř jisté, že Německo a Řecko si půjde navzájem po krku. Německá kancléřka Angela Merkelová je pesimistická ohledně vyhlídek na průlomovou dohodu týkající se řecké krize a plánů hospodářských reforem. Řecký index kvůli poznámce kancléřky reagoval poklesem o bezmála dvě procenta. Přispěla k tomu také zpráva o odlivu kapitálu z řeckých bank.

Odliv z řeckých bank narostl. Obava z bankrotu také

Newsletter