Americké výnosy po včerejším poklesu rostou. Dolar zpevnil pod 1,0800 za euro díky silnějšímu poklesu evropských tržních sazeb. Koruna se obchoduje pod 24,35 za euro.

Evropské akcie zbystřily, pozornost si opět bere Řecko

Stoxx Europe 600 posílil o 0,62 % na 401 bodů, z něhož nejvíce těžily akcie Ophir Energy +3,93 %. Ophir, který se soustřeďuje na plyn a ropu, zveřejnil lepší roční zisk.

Mimo jiné se po včerejším zasedání dařilo těžebním společnostem, Fresnillo připsalo 5,4 %, Anglo American nicméně oslabil o 2,2 %, na druhou stranu Rangold Resources vzrostl o bezmála 4 %.

Fed naznačil růst sazeb. Pozor ale na ekonomiku

Britský index FTSE 100 si ve čtvrtek zapsal lepší čísla a připsal +0,25 %. Oděvní společnost Next poklesla o 4 % po „velmi opatrných prodejních rozpočtech“.

Francouzský CAC 400 vzrostl o 0,1 % na 5039 bodů, mezitím německý DAX poklesl o 0,2 % na 11900 bodů a reagoval tak negativně na akcie Siemensu -3,77 %. Akcie strojírenské firmy poklesly po provozním zisku, který bude horší, než se předpokládalo.

Obchodníci jsou rádi, že mají zasedání Fedu za sebou, nyní mohou svou pozornost obrátit zpět k eurozóně, kde je téměř jisté, že Německo a Řecko si půjde navzájem po krku. Německá kancléřka Angela Merkelová je pesimistická ohledně vyhlídek na průlomovou dohodu týkající se řecké krize a plánů hospodářských reforem. Řecký index kvůli poznámce kancléřky reagoval poklesem o bezmála dvě procenta. Přispěla k tomu také zpráva o odlivu kapitálu z řeckých bank.

Odliv z řeckých bank narostl. Obava z bankrotu také

Newsletter