Evropské i americké výnosy klesají. Euro po včerejším zpevnění nad 1,0900 EURUSD zisky smazalo. Obchoduje se pod 1,0850 EURUSD. Koruna se drží stabilně nad 23,80 za euro.

Faurecia prodá divizi externích systémů za 665 milionů eur

Francouzský výrobce automobilových součástek podepsal dohodu o prodeji své divize externích systémů firmě Plastic Omnium za 665 milionů eur (18 miliard Kč). Faurecia se prodejem majetku snaží získat peníze na snížení svého dluhu, napsala agentura Reuters.

Transakce by měla být dokončena v letošním roce. Prodávaná divize externích systémů automobilů měla loni tržby dvě miliardy eur. Celkem má 22 továren v Německu, Francii, Španělsku, na Slovensku a v Severní a Jižní Americe a 7700 zaměstnanců.

Faurecia dodala, že díky zisku z prodeje a lednovému předčasnému splacení konvertibilních dluhopisů bude schopná výrazně snížit svůj dluh. Bude tak nově moci urychlit investice do technologií. Ve firmě vlastní podíl 47 procent automobilka Peugeot.

Plastic Omnium je světovým lídrem v oblasti výroby karoserií a modulů. Vyrábí také nádoby na sběr odpadu pro místní samosprávy a podnikatele. Skupina a její společné podniky provozují 120 závodů a 21 center výzkumu a vývoje v 30 zemích po celém světě. Má 26.000 zaměstnanců.

Newsletter