Favorit získal investici 70 milionů korun od C2H Michala Mičky

Společnost C2H v čele s Michalem Mičkou, která investuje do inovativních a progresivních firem v oblasti private equity, real estate a e-commerce, oznámila vstup do společnosti Favorit. Investicí sedmdesáti milionů korun, které putují především na zahraniční expanzi, navýšení výrobních kapacit a vývoj nových technologií, získala ve Favoritu třicetiprocentní podíl. Michal Mička bude na chod společnosti dohlížet z pozice člena dozorčí rady.

„Jsme velmi rádi, že můžeme oznámit vstup do tohoto projektu. Své investice si vybíráme velmi pečlivě a jsme přesvědčeni, že Favoritu pomůžeme nejen v rozvoji, ale také v cestě na vrchol, kam jednoznačně patří,” říká Michal Mička, majitel společnosti C2H. „Preferuji investice do kvalitních českých projektů a ve Favoritu vidím Apple mezi koly. Navíc je pro mě velmi důležité, kdo za projektem stojí. Richard má neskutečný tah na branku a je prototypem člověka, který se nikdy nevzdává a jde si za svým cílem.”

Většinový podíl ve Favoritu drží i nadále Richard Galovič, který v roce 2011 odkoupil všechny ochranné známky této společnosti a vzkřísil tak značku s téměř stoletou tradicí. „S Michalem Mičkou, se kterým nás seznámil náš společný právník Vít Kučera, byla jednání rychlá, korektní a velmi profesionální,“ oceňuje.

Favorit svá kola vyrábí výhradně v České republice. S investorem za zády nyní plánuje zvýšit počet zaměstnanců, kapacitu výroby a zkrátit dodací termíny. V horizontu jednoho roku chce navíc otevřít pět zahraničních zastoupení v Západní Evropě a USA. Do čtyř let se má potom počet těchto zastoupení zvýšit na dvacet.

O společnosti C2H:

Hlavní myšlenkou Michala Mičky a jeho společnosti C2H (Capital to Human) je investovat do společností, které nabízejí zajímavou příležitost a potenciál zhodnocení v násobcích investovaného kapitálu. Klíčová je zde především kvalita lidí, kteří mají jednoznačně největší vliv na zhodnocení investice. C2H se primárně zaměřuje na příležitosti v České republice, protože si klade za cíl pomáhat českým firmám expandovat.

C2H je investiční společnost postavená na třech samostatných nohách, tedy třech oblastech zájmu. Jsou jimi C2H Real Estate, který se zaměřuje na investice do nemovitostí, C2H Private Equity investující do zaběhnutých společností s danou historií a INCOMMING ventures se zaměřením na investice v oblasti internetového obchodování.

Newsletter