Firma Dachser loni zvýšila obrat na rekordních 2,2 miliardy Kč

Společnost Dachser loni v Česku zvýšila obrat o desetinu na rekordních 2,2 miliardy korun. Počet přepravených zásilek stoupl o 18 procent na 976.000 kusů a jejich tonáž vzrostla o 13 procent. Export se pak zvýšil o čtvrtinu. Uvedli to dnes zástupci společnosti.

Loni zavedla společnost osm nových exportních linek do Polska, Německa, Belgie, Nizozemska a Itálie a konsolidovala systém národních přeprav. Mají kontinuální napojení právě na exportní linky. Dachser CR tak dnes provozuje celkem 83 pravidelných denních linek, z nichž většina míří do zahraničních destinací.

Společnosti se dařilo i v oblasti kontraktní logistiky. Zvýšení poptávky v této oblasti vedlo například k rozšíření skladových prostor pro tyto služby v Břeclavi. Do vybavení skladů Dachser investoval více než 30 milionů korun.

V loňském roce se dařilo se i konkurenčním přepravním společnostem jako je DPD, PPL nebo Messenger, které zaznamenaly meziroční růst počtu doručených zásilek zhruba o 20 procent. Před Vánoci byl nárůst přibližně třetinový.

Dachser působí na trhu logistiky a zasilatelství od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. poskytující služby v mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedici, skladování a celních službách. Portfolio bylo postupně rozšířeno o služby v letecké a námořní dopravě. V roce 2004 se E.S.T. stal partnerem společnosti Dachser pro Českou republiku a později vytvořily společný podnik. Od roku 2010 vystupuje jako Dachser Czech Republic. V současnosti disponuje téměř 48.000 m2 distribučních a překládkových skladových ploch a v osmi pobočkách zaměstnává téměř 500 lidí.

Rodinná společnost Dachser celosvětově zaměstnává 25.000 lidí ve 437 pobočkách. Loni zvýšila tržby o 6,5 procenta na 5,64 miliardy eur. Počet zásilek se zvýšil o čtyři procenta na 78,1 milionu kusů.

Newsletter