Fortuna: Favoritem MS před play-off zůstává Brazílie (5,1:1)

Fotbalové mistrovství světa v Rusku o víkendu vstupuje do vyřazovací části. Základní skupiny oddělily zrno od plev a Němců, nyní už každý zápas rozhoduje, může být tím posledním. Favoritem na celkový triumf zůstává pro bookmakery (5,1:1) i sázkaře (40 %) Brazílie. Vysoké šance vidí kurzotvůrci také u Španělska (5,7:1), Belgie (8,3:1) a Anglie (8,5:1). Celkové vklady na šampionát se už po základních skupinách vyhouply za 700 milionů korun, již překonaly dosud rekordní EURO 2016 (650 milionů). MS v Rusku bude nejsázenějším sportovním podnikem v historii Fortuny, kdy se celkové vklady budou pohybovat na úrovni 1 miliardy.

První kolo vyřazovací části nabídne osmičku mimořádně atraktivních bitev o všechno. Messi sice svoji Argentinu na poslední chvíli zachránil, favoritem na postup ze vzájemného duelu je nicméně Francie (1,68:1). To souboj Uruguaye (1,9:1) a Portugalska (1,95:1) favorita nemá. Naopak Španělsko (1,27:1) by si mělo v klidu poradit s domácím Ruskem, Chorvatsko (1,4:1) s Dánskem, Brazílie (1,23:1) s Mexikem a Belgie (1,18:1) s Japonskem. V utkání Švédska a Švýcarska mají o fous větší důvěru Švýcaři (1,76:1) a konečně Anglie (1,56:1) by si měla zvládnout souboj s Kolumbií.   

„Většina silných týmů se na šampionátu rozjížděla pomalu, což bylo nejlépe vidět na Brazílii, která v prvním zápase svoje fanoušky solidně vystrašila, ale od té chvíle šel jejich výkon hodně nahoru. Ještě víc ale fanoušky vyděsili Němci, kteří se nakonec nerozjeli vůbec a jejich konec je asi největší senzací ze všech světových i evropských šampionátů za poslední roky. Nejlepší předpoklady na celkové vítězství mají asi Brazilci, mě osobně se ale na mistrovství hodně líbí Chorvaté, které lze vsadit v o poznání atraktivnějším kursu,“ říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Dosud nejvíce bylo na mistrovství vsazeno na utkání Brazílie – Švýcarsko a sice 40 milionu korun. Nejvyšší dosud vyplacená výhra pak činí 1,561 milionu korun a padla díky vkladu 560 tisíc na výhru Polska nad Japonskem. Naopak nejvyšší vklad na tiketu, který propadl, byl 370 tisíc korun. Největším šokem mistrovství je vyřazení Německa, které bylo před začátkem šampionátu spolu s Brazílií hlavním favoritem a na jejich vítězství v turnaji byl vsazen na 6543 tiketech téměř jeden milion korun. Na prvenství Brazílie činí vklady přes 2 miliony korun. 642 sázkařů už si na šampionátu připsalo výhru vyšší než 100 tisíc korun.

Newsletter