Genesis Capital posiluje o Tatianu Balkovicovou a Martina Viliše

Genesis Capital, přední společnost v oblasti rozvojového kapitálu v České a Slovenské republice, získala do svého týmu dva významné odborníky. Ze společnosti Deloitte přichází Tatiana Balkovicová a z České spořitelny Martin Viliš. Jde o zkušené profesionály s řídícími zkušenostmi z finančního poradenství a akvizičního financování.

„Posílení našeho týmu o špičkové pracovníky z finančních služeb, jakými Tatiana Balkovicová a Martin Viliš jsou, a jejich rozhodnutí pokračovat v profesionální kariéře v naší společnosti, ukazují, že zapojení se do rozvojových záměrů Genesis Capital při investování do menších a středně velkých firem na středoevropském trhu je zajímavou profesní alternativou i pro uznávané profesionály ze světa financí. Tatiana i Martin budou zároveň významnými posilami při rostoucím počtu firem v portfoliu fondů Genesis a při získávání prostředků do plánovaného fondu Genesis Private Equity Fund IV,“ říká Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital.

Tatiana Balkovicová má 17 let zkušeností z finančního poradenství v oblasti fúzí a akvizic. V letech 2006–2018 působila na manažerských pozicích v oddělení finančního poradenství pražské kanceláře společnosti Deloitte, v období let 2001–2005 jako junior ve finančním poradenství pražské kanceláře KPMG. Její zkušenosti zahrnují finanční due diligence a oceňování pro finanční i strategické investory při mnoha transakcích v České republice, na Slovensku a v regionu střední Evropy v celé řadě odvětví. Podílela se i na některých úspěšných transakcích z portfolia Genesis Capital, jako například POS Media nebo D2G. Tatiana je absolventkou Ekonomické univerzity v Bratislavě a certifikovanou účetní (FCCA) ve Velké Británii. Mluví slovensky, česky, anglicky, francouzsky a španělsky.

Martin Viliš má téměř 20 let zkušeností z bankovnictví. Před nástupem do Genesis Capital působil mnoho let v České spořitelně, kde vedl útvar Akvizičního a strukturovaného financování. Před nástupem do České spořitelny pracoval na odborných a manažerských pozicích v HVB Bank, Živnostenské bance nebo v Commerzbank. Během své kariéry se podílel na mnoha významných transakcích v oblasti akvizic a strukturovaného financování na českém trhu, mimo jiné také z portfolia firem Genesis Capital, jako například Sanborn, HP Tronic, Eqos, GTH Catering nebo KS Klima. Martin absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Studoval také na London Business School v Londýně. Ovládá český, anglický a německý jazyk.

Newsletter