Golf jako tajná zbraň: Průzkum odhaluje nový rozměr tohoto sportu

Myslíte si, že golf je pouze sportem pro relaxaci a zlepšování dovedností? Průzkum provedený na přelomu roku 2022/23 na vzorku tisícovky golfistů v České republice různého věku a pohlaví, odhalil daleko více. Například více než 75 % oslovených golfistů uvedlo, že golf je pro ně tajnou zbraní při navazování nových kontaktů, což z něj činí oblíbené téma při pracovních pohovorech, obchodních schůzkách a společenských událostech.

Sára Kubelková, CEO společnosti TeeTime

Průzkum, který provedla přední golfová platforma TeeTime.cz, odkrývá nejen sociální aspekt golfu, ale také preferenci golfistů ohledně typu golfových hřišť. Zjištěno bylo, že 62 % oslovených golfistů upřednostňuje jednoduchá golfová hřiště, zatímco 38 % dává přednost rezortovým hřištím s komplexními službami, včetně restaurace a ubytování.

Pozoruhodným trendem odhaleným průzkumem je rostoucí zájem golfistů o cestování za účelem hraní golfu. Až 46 % oslovených golfistů rádo objevuje zahraniční destinace jako je Turecko, Španělsko, Anglie a další, a díky golfové platformě TeeTime.cz si dokonce zakoupilo i zahraniční golfová fees,“ říká Sára Kubelková, CEO společnosti TeeTime.

Překvapení cenové dostupnosti

Největším překvapením průzkumu byla však reálná cenová dostupnost golfu. Až 88 % dotázaných golfistů bylo příjemně překvapeno, jak dostupná tato aktivita ve skutečnosti je. Většina z nich dokonce uvedla, že počáteční náklady na vybavení byly až o dvě třetiny nižší, než si původně mysleli.

Obecné statistiky odhalily, že muži tvoří přibližně 71 % golfistů, zatímco ženy představují 29 %. Zajímavým faktem zároveň je, že pandemie přinesla nárůst zájmu žen o golf – 21 % golfistek začalo hrát tento sport poprvé v roce 2020.

Nováčci ve světě golfu: 27 % z nich je v generaci Z

Generace Z, mladí lidé ve věku 18-34 let, se také aktivně zapojují do golfu. Průzkum odhalil, že 27 % nových golfistů patří právě do této věkové skupiny, která projevuje zvýšený zájem o golf jako způsob relaxace a aktivního trávení volného času.

K prodeji a rezervaci svých golfových her využívá až 82 % golfistů mobilní aplikaci TeeTime.cz. Z toho 29 % zákazníků kompletně dokončí veškeré transakce v aplikaci, včetně platby a check-inu na hřišti, což značně usnadňuje a urychluje proces rezervace,“ popisuje Kubelková z TeeTime.

Výsledky tohoto průzkumu přinášejí zajímavé poznatky o současném stavu golfového trhu v České republice a mohou sloužit jako cenný zdroj informací pro všechny. Golf se ukazuje jako sport s širokým společenským a relaxačním potenciálem, který oslovuje různé věkové skupiny a nabízí dostupné možnosti pro zábavu i aktivní trávení volného času.

O TeeTime SE

Česká firma, která má za sebou více než dvacet let zkušeností, které ji dovedly až k pozici lídra ve vývoji a provozování golfových systémů. Ve svém portfoliu má více než 700 golfových hřišť a 70 000 uživatelů, včetně zahraničních klientů. Dnes je TeeTime především golfová platforma zprostředkující nákup a rezervaci golfových her a dalších produktů většiny golfových hřišť v ČR.

Newsletter