Evropské i americké výnosy rostou. Dolar v mírné ztrátě nad 1,0650 za euro. Koruna dnes ráno mírně oslabila nad 25,25 za euro.

Google postihl obří výpadek, zřejmě hlavně v Česku a na Slovensku

Internetový vyhledávač Google a další služby této společnosti postihl dnes večer zhruba hodinový výpadek, týkal se pravděpodobně zejména České republiky a Slovenska. Na sociálních sítích na něj upozornili uživatelé internetu. Podle serveru Lupa.cz se služby Googlu po 21:00 začaly postupně vracet do normálu. Firma problém řešila, řekla ČTK mluvčí české pobočky Alžběta Houzarová.

Nedostupnost Googlu ve střední Evropě ukazoval web downdetector.com, který sleduje výpadky internetových služeb. Obnovení fungování služeb Googlu v Česku zajistili mobilní operátoři a další poskytovatelé internetového připojení, kteří kolem 21:00 upravili nastavení sítí, napsal web Dotekomanie.cz, který se věnuje mobilním technologiím.

Komplikace zaznamenal i systém elektronické evidence tržeb, uvedla Lupa s odkazem na údaje serveru Hlídač EET, který monitoruje rozhraní, s nímž komunikují pokladny obchodníků. „Přímá souvislost s výpadkem Googlu není jasně prokázána, ale časově se špička shoduje,“ píše Lupa. Do pilotního provozu EET se dosud přihlásilo přes 12.000 ze 40.000 podnikatelů.

Americký internetový gigant Google má přes 70 poboček ve více než 40 zemích na světě. Česká pobočka firmy nyní zaměstnává zhruba 30 lidí, tržby se loni zvýšily o 15 procent na 239 milionů korun a zisk zůstal na zhruba deseti milionech.

Newsletter