Holokolo přináší unikátní cyklodres z dílny autistického umělce Matěje Hoška

Společnost Holokolo se spojila s mladým autistickým designerem Matějem Hoškem, který miluje kreslení dopravních map, a společně vytvořili cyklistický dres s originálním designem. Dres má na sobě potisk ve stylu mapy metra, jehož linky nesou názvy slavných cyklistických závodů a stanice jména nejúspěšnějších světových cyklistů. Dres v dámském i pánském provedení bude k dostání v šesti evropských zemích, kde značka Holokolo působí.

Matěj Hošek se narodil v roce 2004 s poruchou autistického spektra a už od dětství se jeho největší láskou stalo malování map. Fascinace přesnou logikou a krásou dopravních plánů mu do života vnesla radost a zároveň koníček, který s ním sdílí celá jeho rodina. Díky Matějovu výtvarnému nadání, vášni pro veřejnou dopravu a kreslení precizních dopravních map vznikl nejen nespočet jeho vlastních nákresů, ale také rodinná značka Maappi, která chce pomáhat dalším lidem s handicapem.

Matěj miluje cyklistiku, stejně jako my v Holokolo. Proto bylo jen otázkou času, kdy zrealizujeme nějaký společný projekt,“ říká Andrea Podstrelencová, CEO společnosti Holokolo, která milovníkům cyklistiky přináší pestrý výběr doplňků a oblečení. „Ze spolupráce s Matějem máme velkou radost. Rádi dáváme prostor mladým designérům, a když ještě sdílí naši vášeň pro cyklistiku, jde to na výsledku velmi pozitivně znát,“ pochvaluje si.

Matěj Hošek ke spolupráci dodává: “Podílet se na tvorbě cyklistického dresu byl pro mě zážitek. Jízda na kole je mou vášní stejně jako malování. Jezdím na kole už od „dětské sedačky“. Při jízdě na kole si máma mohla odpočinout, protože když se mnou brázdila silnice, byl jsem klidný a spokojený. Od té doby spolu podnikáme cyklo výlety a upouštíme páru dál. Už se těšíme, až si dres oblékneme.“

Pohodlný bílý dres s hravým designem inspirovaným dopravní sítí metra a ikonickými jmény cyklistického světa osloví každého, kdo miluje volný čas strávený jízdou na kole. Novinku uvede Holokolo na trh nejen v Česku, ale i v Polsku, Maďarsku, Slovinsku, Rumunsku a samozřejmě i na Slovensku, kde má společnost své sídlo, a Matějovo dílo tak oblečou cyklisté takřka po celé Evropě.

Společnost Holokolo je jedničkou v prodeji cyklodresů a v ČR působí od roku 2012. Aktuálně působí také na trzích na Slovensku, Maďarsku, Polsku, Slovinsku a Rumunsku. V nabídce má přes 50 tisíc produktů, které doručí do kamkoliv do 48 hodin. Klade důraz zejména na kvalitu nabízeného zboží, které je ale cenově dostupné. Více informací najdete zde.

Newsletter