Honeywell rozšířil službu Maxpro Cloud o funkci řízení vstupu

Honeywell oznámil rozšíření funkcí své služby MAXPRO® Cloud a uvádí na trh jednotky pro řízení vstupu MPA1 a MPA2, které nabízejí cloudové, webové a lokální možnosti ovládání.

„Naše technologie lze integrovat do existujících systémů, což našim zákazníkům umožní vytvořit a provozovat pružná řešení na míru, která nejlépe vyhovují jejich požadavkům, což je obzvláště důležité pro malé a střední firmy,“ řekl Frederic Haegeman, evropský vedoucí pracovník Commercial Security Business z Honeywell Commercial Security. „Naše nové řídicí jednotky MPA1 a MPA2 rozšiřují naše služby MAXPRO Cloud a poskytují uživatelům cenově výhodné řešení pro řízení vstupu a pro přístup k bezpečnostním informacím v reálném čase odkudkoli.“

MAXPRO Cloud je cloudové bezpečnostní řešení navržené pro malé a střední firmy provozující několik pracovišť, které poskytuje efektivní zabezpečení, a přitom minimalizuje náklady na IT a investice do zajištění bezproblémového fungování i v budoucnosti. Toto řešení slučuje řízení vstupu a video do jediné integrované a snadno použitelné platformy, kterou lze využít k ochraně prodejen, pracovišť, komerčních a obytných budov či škol. Tento systém obsahuje řadu funkcí, jako například globální správu přístupových údajů, automatické protokoly, či vzdálenou správu dveří a jejich časových rozvrhů, díky kterým je nejen výborným řešením pro zabezpečení ale i užitečným nástrojem správy.

Bezpečná správa systému kdykoli a odkudkoli

MPA1 je řídicí jednotka jedněch dveří napájená přes ethernetový kabel (POE), která se snadno instaluje, provozuje a udržuje díky svému unikátnímu provedení. Obslužná aplikace Device Utility App umožňuje její snadné a rychlé uvedení do provozu. Lze ji nainstalovat do instalační skříňky amerického typu nebo do zvlášť navržené kompaktní skříňky se stavovými LED kontrolkami. Zabudované webové rozhraní také umožňuje MPA1 provozovat samostatně v rámci jedno- i více-jednotkových řešení.

Funkce řídicích jednotek Honeywell MPA1:

  • Flexibilita: Díky svému malému a nenápadnému designu najde široké uplatnění v mnoha pracovních oblastech. V samostatném režimu je MPA1 schopna ovládat jednotlivé dveře nebo spravovat několik jednotek spojených do sítě.
  • Rychlejší instalace: Tato jednotka pro jedny dveře je napájena přes PoE (Power over Ethernet) a lze ji velmi snadno uvést do provozu pomocí aplikace Device Utility App pro telefony s operačním systémem Android nebo iOS. Instalace u dveří snižuje spotřebu kabeláže a díky kompaktnímu designu lze MPA1 instalovat do jednoduché instalační skříňky amerického typu.
  • Podpora protokolu OSDP (Open Supervised Device Protocol): Nejnovější komunikační technologie pro čtečky karet poskytuje silné šifrování, obousměrnou komunikaci a vyšší kybernetickou odolnost. Nabízí uživatelům možnost vytvořit platformu, kterou lze později rozšířit. Podporuje také zabezpečení pomocí SSL certifikátů, které chrání připojení k řídicí jednotce.

MPA1 byla navržena tak, aby se díky své malé velikosti dala snadno integrovat do existující IT infrastruktury a postupů, čímž přispívá ke snížení nákladů na instalaci a údržbu. Podporuje také připojení pomocí protokolu OSDP a tím zajišťuje tak bezpečnou komunikaci mezi chytrou kartou a jednotkou. MPA1 a tak roste spolu se systémem. Více informací o MPA1 naleznete zde.

MPA2 je cloudová a samostatná jednotka řízení vstupu pro dvoje dveře. Jednotka MPA2 se vyznačuje vylepšenou úrovní zabezpečení díky 128bitovému AES šifrování obousměrného komunikačního kanálu využívajícího protokol OSDP pro komunikaci se čtečkami. Tato kombinace vlastností, kterou dále umocňuje intuitivní webové rozhraní, z ní činí snadno použitelný a bezpečný systém pro řízení vstupu. Uživatelé mohou MPA2 spravovat zcela bezpečně pomocí ethernetového nebo internetového připojení.

Funkce řídicích jednotek Honeywell MPA2:

  • Flexibilní funkce 3 v 1: Jednotka nabízí možnost lokálního, cloudového i softwarového řízení. To znamená, že MPA2 má širokou škálu uplatnění od základního řízení vstupu na jediné pracoviště až po zabezpečovací systémy velkých firem na řadě pracovišť s plně integrovaným řízením vstupu, videem a s detekcí nepovoleného vniknutí.
  • Rychlejší instalace: Díky zasouvacím konektorům a kabeláži RJ45 je instalace velmi snadná a nevyžaduje šroubovák, takže tyto jednotky lze namontovat ve zhruba polovičním čase než srovnatelné modely, což vede i ke snížení nákladů na provoz a údržbu. Hardware je založen na architektuře IP a využívá napájení přes ethernetový kabel (Power over Ethernet PLUS), takže odpadá dodatečná silová kabeláž a napájení je jednodušší. Umístění jednotky u dveří také snižuje požadavky na kabeláž. MPA2 je navržena tak, aby využila systém strukturované kabeláže v nových budovách, které již obsahují rozvody síťových/RJ45 kabelů. Výsledkem je snížení nákladů na instalaci až o 50 %.
  • Podpora Wiegand a OSDP: MPA2 podporuje jak tradiční rozhraní Wiegand, díky kterému lze jednotku snadno připojit k většině běžných čteček, tak i k nejnovějším čtečkám se silným šifrováním, obousměrnou komunikací a posíleným kybernetickým zabezpečením. Nabízí uživatelům možnost vytvořit platformu, kterou lze rozšířit později. Podporuje také zabezpečení pomocí SSL certifikátů, které chrání připojení k jednotce.

MPA2 nabízí zjednodušený přístup ke správě zabezpečení, čímž pomáhá firmám a zaměstnancům zvyšovat produktivitu a snižovat čas potřebný ke školení i provozu. Nová jednotka je k dostání jako samostatný produkt a lze ji snadno začlenit do existujících bezpečnostních systémů. Více informací o MPA2 naleznete zde.

Bližší informace o MAXPRO Portfolio naleznete na stránkách www.security.honeywell.com.

Honeywell Building Technologies

Honeywell Building Technologies (HBT) je globální společnost, která zaměstnává přes 20 000 lidí. Produkty, software a technologie společnosti HBT lze najít ve více než 10 milionech budov po celém světě. Majitelé a uživatelé komerčních budov využívají naše technologie, aby jejich pracoviště byla bezpečná, energeticky nenáročná, udržitelná a produktivní. Bližší informace o Honeywell Building Technologies jsou dostupné na stránkách http://www.honeywell.com/newsroom.

Honeywell (www.honeywell.com) je technologická společnost zařazená do žebříčku Fortune 100, která poskytuje průmyslová řešení na míru včetně produktů a služeb pro letecký průmysl, technologie řízení pro budovy a průmysl, špičkové materiály pro globální trh. Naše technologie pomáhají propojit letadla, budovy, výrobní závody, dodavatelské řetězce a pracovníky, aby náš svět byl chytřejší, bezpečnější a více udržitelný. Další novinky a informace o společnosti Honeywell naleznete na stránkách www.honeywell.com/newsroom.

Newsletter