Huawei a Oppo podepsaly dohodu o vzájemném licencování patentů

Technologické společnosti Huawei a OPPO koncem minulého týdne oznámily podepsání globální dohody o křížovém licencování patentů, jež pokrývá základní patenty mobilního standardu, včetně 5G. Obdobná dohoda byla podepsána i se Samsung Electronics.

„Po více než 20 letech nepřetržitých inovací vyvinula společnost Huawei na globálním trhu několik vysoce hodnotných patentových portfolií v oblastech, jako jsou 5G, Wi-Fi a kodeky pro audio a video,“ prohlásil Alan Fan, vedoucí oddělení pro duševní práva ve společnosti Huawei. „Těší nás, že jsme dosáhli křížové licenční dohody se společností OPPO. Vzájemné uznávání hodnoty duševního vlastnictví mezi firmami je hlavním krokem k podpoře pozitivního cyklu svázaného s inovacemi a výzkumem standardů na vysoké úrovni – tedy cyklu investování, získávání výnosů z investic, a poté opětovného investování. To našemu odvětví umožní pokračovat v inovacích a poskytovat spotřebitelům konkurenceschopnější produkty a služby.“

„Jsme velmi potěšeni, že jsme uzavřeli dohodu o křížovém licencování patentů s Huawei. Jasně to ukazuje, že obě společnosti uznávají a vysoce respektují hodnotu svého duševního vlastnictví. Je to výhodná dohoda pro obě strany,“ uvedl Adler Feng, vedoucí oddělení pro duševní práva ve společnosti OPPO. „Budeme jako vždy zastáncem vytváření udržitelného a zdravého ekosystému duševního vlastnictví, v jehož rámci lze licence k duševnímu vlastnictví řešit přátelským jednáním a kde je patentová hodnota každé společnosti vysoce respektována.“

Huawei předpokládá, že v letošním roce bude uzavřeno nebo prodlouženo zhruba 20 licenčních smluv se společnostmi ze sektoru chytrých telefonů, inteligentních vozidel, bezdrátových sítí a IoT. Technologický gigant odhaduje, že v letošním roce se tyto patenty objevily ve 350 milionech prodaných 5G telefonech a více než 15 milionech chytrých vozidlech.

O společnosti Huawei

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům.

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 194 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost plně vlastněná svými zaměstnanci.

Newsletter