Huawei na MWC 2024: komerční provoz 5.5G sítí začíná

Zdroj: Huawei

Největší veletrh mobilních technologií MWC Barcelona 2024 přinesl návštěvníkům vedle nejnovějších trendů v technologiích i pohled do budoucnosti. V rámci expozice s názvem Advance Intelligence ukázala společnost Huawei podobu inteligentního světa, který se bude přirozeně prolínat se všemi aspekty našich životů, od průmyslových odvětví, byznysu, dopravy až po společenské aktivity. Bez síťové infrastruktury, která zvládne uspokojit raketově rostoucí nároky na připojení těchto nejmodernějších technologií, to ale nepůjde.

Expozice společnosti Huawei v hale 1 byla navržena tak, aby demonstrovala návštěvníkům zejména z řad operátorů a průmyslových partnerů představu společnosti o synergii mezi telekomunikačími sítěmi, cloudem a umělou inteligencí. Tyto nové scénáře pro spotřebitele, domácnosti, firmy či dopravní prostředky budou klást výrazně vyšší požadavky na možnosti telekomunikačních sítí. Huawei proto přichází s celou řadu produktů a řešení 5.5G, F5.5G a Net5.5G.

Loňský rok se v tomto ohledu vyvíjel velmi pozitivně – s jeho koncem bylo po celém světě v provozu přes 300 komerčních sítí 5G, které slouží více než 1,5 miliardám uživatelů. Rozvoj 5G je nyní v plném proudu, přičemž tempo růstu celosvětového počtu uživatelů bylo u sítí nové generace výrazně vyšší za stejné období než u jejich předchůdce 4G. Operátoři využívající řešení Huawei byli během testování prováděného v loňském roce v klíčových městech v Německu, Rakousku a Nizozemsku mezi nejlepšími, co se týče kvality služeb pro koncové uživatele. Společnost Huawei také už v této době spolupracovala s předními světovými operátory a průmyslovými partnery na hledání inovativních řešení, která by splňovala vyšší požadavky nových aplikací a scénářů 5.5G.

Operátoři ve více než dvou desítkách zemí po celém světě také díky spolupráci s Huawei již zahájili komerční ověřování a testování 5.5G. Například všech šest členů Rady pro spolupráci v Perském zálivu (GCC) už dokončilo ověřování rychlosti 5.5G 10 Gb/s i inkubaci nových služeb, jako je RedCap a pasivní IoT.

Podobnou situaci lze pozorovat i v Číně, kde tři hlavní operátoři zahájili zavádění sítí 5.5G ve velkých městech, aby prozkoumali služby související s propojenou dopravou, průmyslem, domácnostmi i IoT. Operátoři v Hongkongu rovněž dokončili testování a ověřování rychlosti 5.5G 10 Gb/s v pásmu tzv. C-bandu a s využitím milimetrových vln a začali poskytovat služby 5.5G FWA (Fixed Wireless Access).

Z evropských operátorů má skvěle nakročeno Finsko, kde již dokončili ověřování technologie 5.5G v komerčních sítích, dosáhli špičkové rychlosti vyšší než 10 Gb/s a ověřili pasivní technologii IoT. Němečtí operátoři rovněž dosáhli v pásmu 6 GHz špičkové rychlosti 12 Gb/s.

Huawei na veletrhu MWC rovněž představila první „Telecom Foundation Model“. Ten nabídne inteligentní aplikace založené na rolích a scénářích, které pomohou zvládat poptávku odvětví po poskytování agilních služeb, po přesném zajištění uživatelských zkušeností a efektivitě provozu a údržby v různých oblastech. Model také pomůže operátorům posílit postavení zaměstnanců a zvýšit spokojenost uživatelů, čímž je možné celkově podpořit produktivitu sítě.

Sítě 5.5G se dle očekávání dočkají komerčního spuštění již letos a společnost Huawei na veletrhu MWC opět stvrdila svůj závazek spolupracovat s operátory po celém světě na zkoumání vývoje této nové technologie.

O společnosti Huawei

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům.

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 194 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost, plně vlastněná svými zaměstnanci.

Pro více informací prosím navštivte naše webové stránky www.huawei.com nebo nás sledujte na:

http://www.linkedin.com/company/Huawei

http://www.twitter.com/Huawei

http://www.facebook.com/Huawei

http://www.youtube.com/Huawei

Newsletter