Hurá do školy, aneb jak správně připravit pohodlný a stylový pokoj pro školáka

Hlavním účelem dobré výbavy pokoje pro studenta je vytvoření prostoru, ve kterém se bude cítit dobře jak při učení, tak ve svém volném čase. Zejména v tomto věku si teenageři postupně osvojují vlastní styl, a proto je dobré při plánování probírat nápady společně s nimi. Základem prostoru je velký psací stůl s kvalitní židlí, skříň a postel. Ergonomie je v tomto případě hodně důležitý bod. Vhodné je zvolit rostoucí stůl a nastavitelnou židli, kde je zaručena větší flexibilita.

Nejprve začněte nastavením židle a stolu

Správná židle pro školáka má v první řadě výškově stavitelný sedák. „Samozřejmostí jsou i doplňky a barvy, které dodají prostoru osobní atmosféru. Pro takové pokoje je vhodnou variantou židle Muuna, která působí elegantně díky skryté mechanice a má i možnost výběru potahových látek. Můžete si tak vybrat z řady odstínů a kombinací, které sednou právě vašemu prostoru,“ uvádí Iveta Jecho, interiérová designérka a marketingová specialistka ze společnosti RIM CZ.

Základní pravidla ergonomie

Pro dosažení nejlepší ergonomie práce je nutné pracoviště přizpůsobit danému uživateli. Od individuálního nastavení židle až po úpravu výšky pracovní desky.

  1. Výška stolu – optimální výška desky by se měla pohybovat od 72 do 78 centimetrů, výšku vždy volte tak, aby lokty svíraly pravý úhel a deska stolu netlačila do předloktí.
  2. Hloubka desky stolu – na stole by mělo být dostatek místa pro monitor i klávesnici. Myslete na to, že vzdálenost obrazovky od obličeje by měla být od 50 do 70 centimetrů a hloubku pracovní desky tomu přizpůsobte. Její rozměr by se měl pohybovat od 80 do 100 centimetrů.
  3. Monitor – abyste se nehrbili a k počítači se nemuseli sklánět, horní okraj obrazovky byste měli mít ve výšce očí.
  4. Poloha kloubů – abyste předešli zánětům karpálních tunelů nebo poruchám oběhového systému, zvažte podpěrky pro klouby. Pro správné uchopení myši bude stačit gelová podložka, pro nohy zase slouží ergonomická opěrka chodidel, která zajistí správný úhel kolen.
  5. Plně nastavitelná židle – alfou i omegou ergonomické kanceláře je správně vybraná židle. „Měla by umožňovat dynamické sezení, přizpůsobit se pohybům těla a podepřít páteř na správných místech,“ dodává Michal Hotmar z RIM CZ.

MUUNA (MU 3101.04)

Kancelářská židle Muuna se hodí do jakéhokoliv interiéru. Čalounění nabízí širokou škálu barev, což ještě zvyšuje její schopnost adaptovat se. Na rozdíl od jiných kancelářských židlí nejsou na první pohled vidět žádné ovládací prvky. Pečlivě začalouněná židle je totiž vybavena SELF mechanikou, která všechno nastavení připraví sama.

Více o produktu zjistíte na webu nebo v síti RIM Pointů v Čechách a na Slovensku.

Muuna

CONNECT https://rim.cz/produkty/connect/

Obdélníkový pracovní stůl na nohách z dubového masivu.

Lehká subtilní deska s podnoží z dubového masivu. Vynikne u pracovní židle i v jednacích místnostech. Díky možnosti variabilního počtu podnoží můžete konečnou délku stolu přizpůsobit všem požadavkům. Pro konferenční využití CONNECT nabízí také přípojná místa a kabelové organizéry.

Více o produktu zjistíte na webu rim.cz nebo v síti RIM Pointů v Čechách a na Slovensku.

Connect

FLEXI FX 1104

Moderní židle splňující vysoké nároky na funkčnost a design. Židle je vybavena synchronní mechanikou ST1 pro zajištění tzv. dynamického sezení. Síťovaná zádová opěra je tvořena odlehčeným plastovým rámem s centrální konzolou, jejíž výhodou je výškové nastavení v rozmezí až 6 cm. U kolekce FLEXi lze vybírat z různých typů čalounění, mechanik a doplňků pro pohodlné sezení. Více o produktu zjistíte na webu rim.cz nebo v síti RIM Pointů v Čechách a na Slovensku.

Flexi

Newsletter