INNOSHIP je nově partnerem DEICHMANN pro zefektivnění přepravních operací na mezinárodních trzích

Společnost Innoship, která je součástí holdingu Alsendo Group, lídra v oblasti SaaS řešení (software jako služba) pro správu logistiky, uzavřela nové partnerství s gigantem mezinárodních trhů s prodejcem obuvi DEICHMANN. Toto spojení představuje významný milník v oblasti maloobchodu a technologií.

Iniciativa společnosti DEICHMANN vycházela z potřeby zefektivnit své přepravní procesy, zlepšit uživatelskou zkušenost a umožnit rychlejší integraci nových dopravců v rámci programu digitální transformace online a multikanálového podnikání. Uzavřením partnerské dohody předcházelo rozsáhlé výběrové řízení, ve kterém společnost Innoship předvedla své schopnosti, odborné znalosti a špičkové technologie.

„Rozhodnutí spolupracovat se společností Innoship bylo založeno na jejich hluboké technické kompetenci a prokázaném porozumění našim potřebám,“ říká Sven Senkbeil, Product Owner z oddělení Fulfillment Solution ve společnosti DEICHMANN. „Hledali jsme strategického partnera, který by byl schopen poskytnout nejmodernější řešení pro správu dodávek, bezproblémovou integraci a přístup zaměřený na uživatele. Duch spolupráce a odhodlání společnosti Innoship inovovat se dokonale shodovaly s našimi představami.“

Strategické partnerství řeší několik klíčových cílů, včetně:

Urychlení doby time-to-market – Vzhledem k tomu, že se logistický průmysl vyvíjí a zvyšuje se potřeba flexibility, usiluje společnost DEICHMANN o rychlé zapojení nových dopravců. Odborné znalosti společnosti Innoship zajišťují rychlý a stabilní proces integrace, což společnosti DEICHMANN umožňuje zůstat pružnou na konkurenčním trhu.

Vylepšený uživatelský zážitek – Nová platforma umožňuje zákazníkům vybrat si z široké nabídky dopravců, výdejních míst i boxů dle preferované možnosti doručení. Přesné sledování zásilek poskytuje zákazníkům tracking doručení na takzvané poslední míli v reálném čase po celou dobu přepravy a zajišťuje tak vynikající zážitek z nakupování.

Efektivita a stabilita – Řešení Innoship sjednocuje rozhraní API dopravců a zjednodušuje tisk štítků a generování přepravních dokumentů. Výsledkem je efektivnější proces přepravy a stabilní provozní režim.

Snížení nákladů – platforma navíc snižuje náklady na přepravu, z čehož těží koncový zákazník.

„Mám velkou radost, že se společnost DEICHMANN připojila k našim zákazníkům, a jsme hrdí na to, že můžeme být součástí jejich transformační cesty,“ říká Dan Ungureanu, spoluzakladatel a manažer pro rozvoj podnikání společnosti Innoship. „Společně se společností DEICHMANN utváříme digitální budoucnost, která zefektivní přepravní operace na mnoha trzích.“

Dan Ungureanu

Unikátní systém dynamické alokace společnosti Innoship přináší výrazné snížení nákladů o přibližně 20 %. Současně navyšuje množství odbavených zásilek až o 15 %, což přímo přispívá ke zvýšení spokojenosti zákazníků. Komplexní rozhraní API navíc bez námahy zahrnuje síť více než 150 000 výdejních boxů, což klientům umožňuje nabízet ekologyčtější variantu přepravy.

O společnosti Innoship

Společnost Innoship, součást skupiny Alsendo Group, je pokročilá platforma pro správu doručování, která pomáhá maloobchodníkům zlepšit zákaznickou zkušenost zefektivněním procesu doručování. Platforma Innoship sdružuje více možností doručení na poslední míli pro maloobchodní firmy a e-commerce a demokratizuje přístup maloobchodníků všech velikostí k pokročilým technologiím. Prostřednictvím platformy Innoship mohou maloobchodníci efektivně spravovat své smlouvy s kurýry, automatizovat doručování a nabízet svým zákazníkům lepší nákupní zážitek při minimalizaci nákladů na dopravu.

O skupině Alsendo

Alsendo, které podporuje investor Abris Capital Partners, specialista na transformaci ESG, je lídrem v oblasti logistiky a technologických řešení. Alsendo si klade za cíl poskytovat prvotřídní logistická a poprodejní řešení pro všechny segmenty B2B zákazníků. Zaměřujeme se na zvyšování efektivity přepravních procesů při zachování nejvyšších standardů služeb a využívání nejnovějších technologických řešení.

Portfolio skupiny Alsendo zahrnuje více než desítku přepravních platforem a technologických řešení působících na polském, rumunském, bulharském, českém a slovenském trhu. Posláním společnosti Alsendo je poskytovat komplexní služby a software v oblasti přepravních a poprodejních procesů ve všech segmentech B2B, včetně platforem elektronického obchodu, tržišť, globálních podniků a malých a středních podniků. Cílem jejích hlavních aktivit je zvýšit efektivitu přepravních procesů klientů při zachování nejvyšších standardů služeb prostřednictvím nejmodernějších technologických řešení. Správa přepravců, integrace s více než 50 platformami elektronického obchodování, nabídka SaaS, která poskytuje řešení pro elektronické obchodování založené na předplatném či jednoduchá integrace API jsou jen částí široké nabídky společnosti Alsendo. Prostřednictvím přepravních služeb společnosti Alsendo je měsíčně odesláno v průměru více než 5 milionů zásilek do 150 zemí světa.

O společnosti DEICHMANN

Společnost DEICHMANN SE se sídlem v německém Essenu byla založena v roce 1913 a stále je plně vlastněnou rodinnou společností. Je lídrem na evropském maloobchodním trhu s obuví a působí v 31 zemích světa. Společnost má více než 48 000 zaměstnanců a provozuje přibližně 4 600 prodejen a 41 internetových obchodů. Kromě prodejen DEICHMANN vlastní řetězce MyShoes, Dosenbach, Ochsner Shoes a Ochsner Sport ve Švýcarsku, van Haren v Nizozemsku a Belgii a Rack Room Shoes v USA. Vlastní také skupinu SNIPES s prodejnami a internetovými obchody v Evropě a USA.

Newsletter