Trhy po napadení Izraele Íránem: Asijské akcie klesly, evropské smíšené, futures amerických rostou. Ropa i zlato klesá. Evropské i americké výnosy rostou. Dolar se po pátečním zpevnění obchoduje poblíž 1,0650 za euro. Koruna nad 25,30 za euro.

InvestBay: Komentář k rozhodnutí bankovní rady ČNB

„Další snížení základní úrokové sazby je skvělou zprávou pro všechny, kteří vyčkávají na sjednání hypotéky a následné pořízení nemovitosti. To dlouhodobě povede ke zvýšené poptávce po nemovitostech a růstu jejich cen. Horší zpráva to je pro výnos spořicích účtů a dluhopisů, kde bude následovat pozvolný pokles úrokové sazby. Očekáváme, že lidé budou časem hledat jiné cesty, jak své peníze zhodnotit. Ideálním řešením jsou investice a mít dobře diverzifikované portfolio. Neměly by v něm chybět ani nemovitosti – stabilní aktiva, jejichž hodnota výhledově poroste. Nicméně i zde je třeba se na situaci dívat ze dvou stran. Ne všechny nemovitosti se budou skutečně zhodnocovat. Ano, investovat do tohoto stabilního aktiva je určitě dobrou cestou, je ale třeba vše dobře promyslet a pořídit takovou realitu, která je skutečně kvalitní. Lidé by neměli nemovitosti pořizovat slepě, ale nejdříve by si je měli objektivně ohodnotit – odhadnout, kolik jim budou vynášet v průběhu let, a za kolik je přibližně budou schopni v budoucnu prodat. V případě, že se do tohoto mnohdy složitého procesu pouštět nechtějí, mohou využít jiných cest, například investičních platforem, skrze které do nemovitostí mohou investovat zcela bez starostí.“

Autor komentáře: Daniel Rajnoch, CEO a zakladatel investiční platformy InvestBay 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter