Investice do revitalizace Avenir Park dosáhnou 30 milionů

Skupina Mint Investments jako spoluinvestor a partner investiční společnosti Tristan Capital Partners koupila v roce 2017 administrativní komplex Avenir Park v pražských Nových Butovicích. Investice v minulém roce dosáhly více než 10 mil. Kč. Díky tomu do Avenir Parku za posledního půl roku vstoupilo 6 nových nájemců na celkové ploše 4 900 m2. Letos bude skupina Mint Investments v revitalizaci komplexu pokračovat; další investiční náklady dosáhnou téměř 20 mil. Kč. Celková výše investic do úprav Avenir Parku tak bude činit bezmála 30 mil. Kč.

„Neobsazenost kanceláří v Praze je nyní na historickém minimu a pohybuje se okolo 5 %. Proto by se mohlo zdát, že administrativní komplexy o své nájemce ani nemusejí bojovat. Opak je však pravdou: renomované české i mezinárodní společnosti umístění svého sídla vždy pečlivě zvažují. I z toho důvodu, že při současném nedostatku pracovních sil na trhu se kvalita kancelářské budovy, jejího vybavení a pracovního prostředí spolu s obklopující infrastrukturou stává důležitým nástrojem při akvizici nových zaměstnanců i při udržení těch stávajících. Aktuální trendy vývoje kancelářských nemovitostí průběžně sledujeme a v Avenir Parku reagujeme na měnící se estetické i funkční požadavky,“ řekl Lukáš Schirl, partner skupiny Mint Investments. Díky revitalizaci se do Avenir Parku podařilo za posledních 6 měsíců přilákat nájemce tak zvučných jmen, jakými jsou česká centrála společnosti McDonald´s a společnosti Dermacol, ING Bank, dormakaba Česko, Biomedica ČS a Cognex Service.

Avenir Park je komplexem tří administrativních budov v zavedené kancelářské lokalitě u metra v Nových Butovicích v Praze 5 přímo vedle obchodního centra Galerie Butovice. Jeho celková pronajímatelná plocha činí téměř 25 300 m2 ve třech budovách. Součástí komplexu je 550 parkovacích míst v podzemních garážích, díky blízké cyklostezce čím dál více využívanější kolárny se sprchami a šatnami, restaurace a také rozlehlá upravená zahrada pro práci i relaxaci. V ní si zájemci mohou sednout s notebookem na lavičky, udělat si pohodlí na trávě a probrat věci s kolegy v méně formální atmosféře či si společně zahrát třeba ping pong. Právě do zahrady a do dalších společných prostor skupina Mint Investments v poslední době nejvíce investovala.

„Letos budeme pokračovat: revitalizace čeká na kantýnu i společné prostory v jednotlivých patrech. Pro jarní a letní sezónu plánujeme rozšířit nabídku stravování kulinářskými specialitami z food trucků,“ uvedl Milan Korbelář, Senior Asset Manager skupiny Mint. „Uvědomujeme si, že kvalitní pracovní prostředí je zcela zásadní pro zdraví i psychickou pohodu zaměstnanců. Proto v kancelářích Avenir Parku myslíme na to, aby je nájemci mohli mít přesně v té podobě, v jaké jim vyhovují: mohou kombinovat open space s malými samostatnými kancelářemi, díky několika nezávislým vstupům a recepcím mohou své kanceláře uspořádat jak horizontálně, tak vertikálně. V komplexu dáváme firmám možnost, aby rostly: na jednom patře si lze pronajmout až 3 500 m2. Zaměstnanci si mohou své pracovní místo nastavit podle svých potřeb: například s individuální regulací teploty na pracovišti, s využitím interních žaluzií či s přirozeným větráním otevíratelnými okny,“ uzavřel Milan Korbelář.

Za výstavbou administrativního komplexu Avenir Park stála investorská, developerská a leasingová společnost IMMORENT ČR, která projekt dokončila v roce 2004. Za III. etapu získal Avenir Park prestižní ocenění „Best of Realty – Nejlepší z realit“ 2008 v kategorii Nová administrativní centra. Následně získal certifikaci BREEAM pro budovy šetrné k životnímu prostředí.

Newsletter