IROP rozdělil polovinu financí projektům v regionech

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, dosáhl dalšího milníku. K dnešnímu dni došlo k rozdělení více než poloviny částky, kterou má pro programové období 2014-2020 k dispozici. Na 4620 projektů bylo uvolněno už 62,4 miliardy korun, které přispějí k dalšímu rozvoji regionů. MMR to uvedlo v tiskové zprávě

„Během posledních dvou měsíců, se nám podařilo schválit na projektech do regionů více než sedm miliard korun. Celkem jsme tedy již rozdělili 62,4 miliardy. Díky IROP získají lidé v regionech například nová hasičská auta, ekologičtější autobusy, lepší přístrojové vybavení v nemocnicích nebo modernizované učebny ve školách. Nyní je tedy už na jednotlivých příjemcích, jak se poperou s realizací projektů,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj v demisi Klára Dostálová.
 
„Administrací projektů IROP je pověřeno Centrum pro regionální rozvoj České republiky, na které je možné se obracet s dotazy během realizace projektu,“ doplnil náměstek Zdeněk Semorád.
 
Na začátku června byly vyhlášeny výzvy zaměřené na sociální služby, jejichž cílem je zlepšení infrastruktury a dostupnosti těchto služeb. Posledními výzvami, které jsou v tomto roce v IROP plánovány, jsou výzvy na podporu sociálního bydlení určené pro integrované nástroje. K jejich vyhlášení dojde pravděpodobně v červnu. Přehled všech výzev IROP zde.

Newsletter