Americký dolar na začátku týdne znovu oslabuje vůči euru, v jednu chvíli se dostal nad 1,049 EURUSD a je na nejslabší úrovni od června. Polský zlotý mírně posílil, dostal se pod hranici 4,680 EURPLN než se kurz odrazil zpět.

Jak se vrcholové manažerky udržují ve formě? Pravidelným pohybem

Zdroj: Karolina Grabowska, Pexels

Práce vrcholové manažerky je především psychicky velmi náročná, proto je třeba udržovat se v kondici a ve formě. Jak na to, když celý den trávíte u počítače nebo na poradách? Zařaďte do svého pracovního dne pravidelný pohyb, který vám pomůže zůstat dobře naladěná a koncentrovaná.

Protáhněte se vsedě

Dokonce i za monitorem počítače můžete udělat něco pro své zdraví. Na internetu najdete nepřeberné množství protahovacích cviků, které lze provádět přímo u kancelářského stolu, aniž byste vstala ze židle.

Vsedě je nejvíce přetěžována horní část těla, proto je nutné zaměřit se na odstranění svalových dysbalancí, které v této poloze vznikají. Pomohou vám cviky na protažení šíjových a zádových svalů, uvolnění ramen a otevření hrudní oblasti.

Procházejte se

Výzkumy ukazují, že při chůzi se zrychluje srdeční tep a krevní oběh, okysličují se svaly, ale i všechny orgány – včetně mozku. Mějte tato fakta neustále na paměti a snažte se chodit, kdykoliv máte možnost.

  • Jezdíte-li do práce hromadnou dopravou, vystupte o zastávku dříve a zbytek cesty dojděte pěšky.
  • Využijte obědovou přestávku skutečně naplno. Místo toho, abyste si oběd objednala až do kanceláře, projděte se do své oblíbené restaurace.
  • Potřebujete mluvit se svým kolegou nebo nadřízeným? Neposílejte mu e-mail, ale rovnou za ním zajděte.
  • Pokud plánujete dlouhý pracovní telefonát, vezměte si ho ven a doplňte ho rychlou chůzí.

Zaveďte tzv. walking meetings

Pozitivních účinků chůze lze využít také při plánování pracovních meetingů. Zkuste je alespoň jednou za čas přesunout ven na čerstvý vzduch a spojit je s příjemnou procházkou. Cílem je svěží mysl, větší kreativita a soustředěnější konverzace, nikoliv naprosté vyčerpání po několikahodinové túře.

Myslete však na to, že takovéto schůzky je třeba plánovat dostatečně dopředu, ostatní účastníky na ně připravit, zachovat malý počet lidí a nejlépe přidat nějaký zajímavý cíl.

Stáhněte si aplikaci

Mobil máte zpravidla po ruce neustále, využijte toho a stáhněte si do něj aplikaci, která vás bude motivovat ke každodennímu cvičení. Například populární aplikace Seven nabízí sedmiminutový posilovací program, do kterého se můžete pustit, kdykoliv si najdete volnou chvilku, a za vytrvalost vás odmění pochvalou i novými cviky.

Využijte firemní posilovnu

Máte-li tu možnost, najděte si alespoň 2× týdně čas na návštěvu firemní posilovny. Stačí, když do práce vyrazíte o půl hodiny dříve a do kabelky přihodíte sportovní legíny a tílko na převlečení. Zvolte si takový druh cvičení, který vám nejvíce vyhovuje – vaším cílem není úplně se vyčerpat, ale naopak rozproudit krev a načerpat energii do zbytku dne.

 

Tip: Dámské legíny využijete nejen při cvičení v posilovně, ale také na svižné procházce nebo při joggingu. Tak už na nic nečekejte, inspirujte se těmi nejlépe hodnocenými legínami na Heurece a vyberte si ty, které přesně splňují vaše požadavky.

 

Newsletter