Jednoduché způsoby, jak bojovat se sezónními alergiemi

Jarní sezónní alergie jsou pro mnohé za dveřmi, ale ne každý je na ně připravený. Projevují se bolestmi hlavy, rýmou, ucpanými uši, pálením očí nebo bolestmi krku. Největší spouštěč jarních alergií je pyl ze stromů a květin, který se dostane do vzduchu a dráždí imunitu. Také může člověk být náchylný na venkovní plíseň, která je v zimě neaktivní, ale při teplejším počasí se znovu začnou rozrůstat. Pokud trpíte sezónními alergiemi, tak určitě kontaktujte doktora, který vám doporučí to nejlepší pro vás. Jsou ale i přírodní možnosti, jak si pomůžete a ulehčíte v trápení.

Probiotika

Tyto prospěšné bakterie se starají o zdraví vaší střevní mikroflóry, a ta je základ všeho. Probiotika mají důležitou roli v posílení těla, imunity a mohou snížit alergenní symptomy. „Není třeba kupovat pouze ty z lékáren, mnoho zdravých bakterií najdete i v přírodních zdrojích. Důležité u probiotik je, aby všechny bakterie byly živé. To znamená, že po celou dobu by měly být chlazené a neměly by přijít do styku s vysokou teplotou, která bakterie ničí. Nejlepší zdroje prospěšných bakterií jsou fermentované a organické potraviny. Tyto jsou bohaté na přírodně se vyskytující probiotika a zdravé bakterie. Vyskytují se například v kysaném zelí, jogurtech, kefíru, fermentovaných sýrech a kombuche,” doporučuje David Buchta, propagátor zdravého životního stylu a zakladatel firmy Primulus, www.primulus.cz.

Med

O medu se teoretizuje, jestli nepomáhá se sezonními alergiemi díky seznámením vašeho těla s minimem pylu z květin. K tomu je potřeba odebírat med od místních včelařů, který není nijak tepelně zpracovaný. Tato teorie má však své mezery, včely opylují květy, a ne každý typ pylu se do medu dostane. Ať už je pravdivá nebo ne, surový med má mnoho pozitivních účinků. Přispívá k hormonální rovnováze, je zdrojem vitamínů a minerálů a zároveň se nesmí opomenout jeho chuť. „Raw med obsahuje neuvěřitelné množství antioxidantů, které pomáhají zabránit tvorbě radikálů. Radikály způsobují stárnutí a vedou k rakovině. Dokáže posílit imunitní systém a chránit vás před častým nachlazením. Med je navíc zdrojem vitamínů B1, B2, B3, B6 a minerálů jako měď, vápník, zinek, železo, hořčík a draslík,” dodává David Buchta, propagátor zdravého životního stylu a zakladatel firmy Primulus, www.primulus.cz.

Esenciální oleje

Aromaterapie je také jeden způsob, jak alternativně léčit sezónní alergie. Oleje jako například mátový, eukalyptový nebo levandulový můžete využít při koupeli i nastříkat do vzduchu. Esenciální oleje mohou potencionálně léčit infekce a pomáhají usnout. To je při ucpaném nosu a bolesti hlavy důležité. Nesmí se také vynechat jejich příjemná vůně, která vám může snížit stres a zlepšit náladu.

Vitamín C

Antihistaminika, obsažené ve vitamínu C snižují histamin a tím zastavují alergické reakce. Histamin je chemikálie, kterou tělo vypouští, aby vás varovalo, když narazíte na spouštěč alergie. Kvůli němu se projevují symptomy jako rýma nebo slzící oči. Pro posílení imunity svůj jídelníček vyplňte čerstvým ovocem a zeleninou a obecně zdravou stravou. „Vitamín C přispívá k normální psychické činnosti a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Dále přispívá k energetickému metabolismu, udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu i po něm a normálnímu energetickému metabolismu,” sděluje David Buchta, propagátor zdravého životního stylu a zakladatel firmy Primulus, www.primulus.cz. Tento vitamín bude při sezónních alergiích váš nejlepší přítel.

Hydratace

Pít tekutiny, a hlavně vodu je při alergiích nesmírně důležité. Nejenže vás voda pročišťuje, ale dehydratované tělo produkuje více histaminu než hydratované. Průtok tekutin zjednodušuje ucpanost nosu, protože se více ředí hleny a lépe se vysmrkáte. Tělo rychleji vyplavuje a zbavuje se toxinů, které při alergiích dráždí váš systém.

Sprcha a výplach nosu

I přes to, že se v tomto období zdá nejlehčí zůstat v bezpečí domova, se zavřenými okny, ven chodit musíte. Pyl se roznáší i větrem, který se vám dostane na kůži, oblečení a boty. Proto je důležité jako první po příchodu domu, nošené oblečení vyprat a dát si sprchu. Boty je také důležité ihned zout, ať se vám doma neroznese pyl. Určitě se vám může hodit vyzkoušet nosní výplach, který vám uleví od neustálého ucpání. Propláchnutím se zbavíte bakterií a přebytečných hlenů. Smíchejte 3 lžíce soli a lžíci jedlé sody, poté jednu lžíci této směsi dejte do hrnku vody a zamíchejte. Poté proplachujte a nezapomínejte dýchat pusou.

PRODUKTOVÉ TIPY

TIP: Doplněk stravy PRIMULUS

Přírodní doplněk stravy PRIMULUS je vyvinutý pro moderního muže. Zvyšuje hladinu testosteronu, a tím snižuje únavu přes den, zabraňuje nemocem, zlepšuje náladu, zvyšuje libido, podporuje rychlejší nabírání svalové hmoty a zlepšuje celkovou regeneraci organismu. Jeho složení je čistě přírodní a obsahuje ty správné vitamíny, minerály, a navíc i extrakty z černého pepře, kotvičníku zemního a pískavice řecké seno (fenugreek). PRIMULUS je vyvinutý a vyráběný v České republice.

Zakoupit jej lze na e-shopu za cenu 569 Kč za balení na jeden měsíc.

Více se dozvíte na www.primulus.cz

TIP: Doplněk stravy FEMINUS

Doplněk stravy pro ženy. Díky přírodnímu složení se zaměřuje na posílení imunitního systému a udržení dobrého sexuálního zdraví. Přispívá také ke správnému posílení imunitního systému, močové soustavy, reprodukčního systému a k hormonální rovnováze. Snižuje míru únavy a vyčerpání. Jedná se o přírodní produkt obsahující ověřené látky pro optimalizaci ženského hormonu estrogen.

Zakoupit jej lze na e-shopu za cenu 569 Kč za balení na jeden měsíc.

Více se dozvíte na www.feminus.cz.

Newsletter