Koruna oslabila nad 24,90 za euro a nad 23,20 za dolar. Nelíbí se jí nejistota kolem úpravy sazeb ČNB. Americké výnosy rostou rychleji než evropské. Dolar dnes sílí směrem k hranici 1,0700 za euro.

Kam vyrazí Donald Trump a Kim Čong-Un na rande?

Na korejském poloostrově se otepluje. Nedávná olympiáda zjevně pomohla prolomit ledy. Po deseti letech se připravuje vrcholná schůzka mezi představiteli Severní a Jižní Koreje. Nově je na pořadu dne také schůzka diktátora Kim Čong-Una s americkým prezidentem Donaldem Trumpem a celý svět spekuluje, kde k ní dojde.

Pro obě strany bude důležité zachovat si důstojnost a tvář, jako kompromis se proto nabízí setkání v demilitarizované zóně mezi KLDR a Jižní Koreou (1,75:1). Vhodné zázemí pro podobné jednání tu je.

„Výjimečná setkání si žádají výjimečné místo. Gorbačov s Reaganem si udělali párty na Islandu, Bushe zas vytáhl na sovětskou loď zakotvenou na Maltě. Tak by se Kim měl trochu pochlapit, naložit vlak nebo ponorku francouzským vínem a vzít Trumpa na projížďku,“ říká hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák. Na setkání ve vlaku, který si dynastie Kimů oblíbila, lze sázet v kurzu 50:1.

Neutrální půdu přijatelnou pro obě strany může poskytnout také diplomaty oblíbená švýcarská Ženeva (2,75:1). Rovněž sídlo OSN v New Yorku může být chápáno jako vhodný kompromis (7:1).

Málo pravděpodobné je setkání ve Washingtonu (10:1), Pchjongjangu (15:1) nebo na čínské (20:1) či ruské půdě (30:1).

„Setkání v některém z hlavních měst je napoprvé málo pravděpodobné. Kim s Donaldem se spolu musí trochu oťukat, popít spolu a ideálně jeden druhého neurazit. Pokud to klapne, může být příští mejdan na severokorejské raketové základně nebo v Trumpově floridském resortu Mar-a-Lago,“ dodává Hanák. I na floridské setkání lze sázet, a to v kurzu 30:1.

Newsletter