Kolagen jako lék proti bolestivým kloubům

Bolest kloubů je pro mnohé ochromující, proto je její snížení závažnosti důležité pro každodenní činnosti. Artritida je všeobecný název, pod kterým se skrývá mnoho dalších typů bolestí kloubů. Ať už je bolest způsobená jakýmkoliv typem nemoci, je velmi nepříjemná. Většina nepříjemných stavů kloubů souvisí s věkem, které nejpravděpodobněji začnou kolem čtyřicítky. Nicméně, jejich degeneraci prohlubuje namáhavé cvičení s vysokým dopadem, nadváha a dokonce i sedavý způsob života. Proto je důležité se věnovat svým kloubů už v brzkém věku a pečovat o jejich zdraví. Níže jsou uvedeny způsoby, jak se této bolesti vyhnout.

Jak se vyvarovat artritidě

Jelikož tělo při stáří zpomaluje produkci kolagenu, je jeho pravidelná konzumace účinná při obnově a opravě chrupavky. Kolagen je bioaktivní složka, která pomáhá s hustotou kostí a má protizánětlivé vlastnosti.Ty mohou pomoci snížit nepohodlí v kloubech a záněty v těle. „Kolagen je jedním z nejdůležitějších stavebních „kamenů“ lidského těla a tvoří převážně 30 % celkového množství bílkovin v našem těle,” říká David Buchta, zakladatel firmy Primulus. Přímé požití kolagenových peptidů podporuje zdraví kloubů tím, že pomáhá opravit jejich degeneraci, snižuje bolestivost, zlepšuje dlouhodobý komfort a pohyblivost. Kolagen (kolagenní peptidy) najdete i v doplňcích stravy značky Kloubus, který je určen pro kohokoliv, kdo chce posílit své klouby.

Pohyb a strava jsou základem bezbolestných kloubů

Kolagen si tělo vytváří samo, avšak při procesu stárnutí, přirozeně vytváří méně a méně kolagenu. Toto zpomalení může začít už kolem 30ti let. Abyste naplno využili výhody užívání kolagenových doplňků, ujistěte se, že vaše strava obsahuje dostatek vitamínu C, který je potřebný k sloučení kolagenu. Zelenina a ovoce jsou vitamínu C plné. Kromě doplňků stravy, ze živočišných materiálů, můžete pomoci tělu vytvářet kolagen i z jídel jako vývar, hovězí a kuřecí maso, ryby, vejce, mléčné výrobky, oříšky a luštěniny. Živočišné látky jsou bohaté na aminokyseliny, které hrají důležitou roli při stavbě kloubní chrupavky a mohou mít protizánětlivé účinky.

Jak by měl vypadat denní jídelníček

Proces vstřebávání kolagenu vyžaduje kromě vitamínu C, také hořčík, zinek a měď. Tyto tři minerály hrají roli ve zdravé produkci kolagenu a váš denní jídelníček by je měl do jisté míry obsahovat. Příště si na snídani do vločkové kaše nebo jogurtu nasypejte hrstku oříšků a nalámejte kousky hořké čokolády, během obědu si pochutnejte na salátu s masem, vývaru či dýňové polévce. Spojením zdravé nutriční stravy a užívání kolagenových doplňků je nejúčinnější přístup k tvorbě kolagenu. Prospěšné látky pro vaše klouby obsahuje i doplněk stravy Kloubus, více na www.kloubus.cz.

TIP: Doplněk stravy KLOUBUS

Přírodní doplněk stravy obsahující všechny prospěšné látky ve správném množství a poměru. Podporující správné fungování pohybového aparátu a účinný prostředek pro silné kosti a klouby. „Provedenými rozbory bylo zjištěno, že předložený vzorek produktu KLOUBUS vyhovuje ve znaku označeném „V“ požadavku uvedenému v deklaraci na obalu,“ uvádí Ing. Veronika Smutná Ph.D. ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Svým složením se jedná o jeden z nejsilnějších produktů na trhu, je certifikován zdravotním ústavem v Praze a testován na obsah chondroprotektiv. Mohou ho užívat, jak mladí, tak starší lidé, včetně aktivních sportovců. Díky svému složení udržuje normální stav kostí a přispívá k tvorbě kolagenu pro správnou funkci chrupavek.

KLOUBUS, 30 sáčků, 690 Kč.

Více se dozvíte na www.kloubus.cz

Newsletter