Komentář: Americký sektor služeb nahrává zvýšení sazeb Fedu o 75 bodů.

Srpnový výsledek amerického indexu služeb ISM sktoru služeb předčil odhady trhu a potvrdil výhled zářijového zvýšení sazeb Fedu o 75 bodů. Většina dílčích indexů překvapila směrem vzhůru. Ceny byly sice nižší, ale stále na poměrně vysokých úrovních.

V srpnu index ISM sektoru služeb setrval na 56,9 b. při predikci 55,1. Dílčí index aktivity vzrostl z 56,9 b. na 60,9 b., přičemž očekáváno bylo 57. Index zaměstnanosti vzrostl z 59,9 b. na 60,9 a index nových objednávek z 59,9 na 61,8. Index cen klesl jako jediný z 72,3 b. na 71,5 b., stále se však drží na vysokých úrovních.

„Na amerických trzích pozoruje pokračující výprodej dluhopisů, který žene nominální i reálné tržní sazby směrem vzhůru,“ uvedl analytik skupiny Roklen Jan Berka. „Spolu s tím vidíme posilující dolar posouvající se zpět pod 0,99 za euro. Nahrávají mu nejen americká data, ale především dění v evropském energetickém sektoru,“ doplnil.

Zdroj: XTB
Zdroj: XTB

To potvrdil i analytik společnosti XTB Štěpánek Hájek. Dnešní data podle něj poskytla medvědům více síly. „Hlavní měnový pár se tak dostal pod zónu podpory v oblasti 0,9880,“ uvedl.

Newsletter