Dolar je proti euru ve ztrátě. Obchoduje se nad 1,0200 EURUSD. Měny regionu se obchodují do strany. Koruna se drží nad 24,50 za euro.

Komentář ke statistikám MPSV z Nelisy

Nezaměstnanost v České republice nadále klesá, a najít si novou práci je tak stále snazší. Lidé si v mnoha regionech mohou bez obav vybírat mezi zaměstnavateli, například podle platu. Vidíme to i ve statistice vyhledávání na pracovním portálu Nelisa.com, kde se meziměsíčně počet vyhledávání pozic s uvedenou odměnou zvýšil o 8 %.

Zatím se také nenaplňují predikce některých ekonomů předpokládajících útlum české ekonomiky a růst nezaměstnanosti kvůli válce na Ukrajině. Vidíme velké množství lidí prchajících před válkou, ale český pracovní trh je zatím stále velmi hladový po nových zaměstnancích a jejich příchod zvládá bez problémů. Proto i Nelisa ve spolupráci s Grasonem, Středočeským krajem a Hospodářskou komorou rozjela projekt NashaRobota.cz, který lidem přicházejícím do ČR pomáhá s nalezením práce.

Autor komentáře: Jan Paulas, CEO a spoluzakladatel kariérní platformy Nelisa.com

Nelisa je kariérní portál, který uchazečům pomůže získat práci, v níž naplno využijí vlastní potenciál. Nahrazuje dnes už zastaralý model klasických životopisům vytvoření kariérního profilu, který dlouhodobě mapuje a následně analyzuje profesní dráhu uživatelů. Díky tomu dokáže poradit také s dalším pracovním směřováním a nabídnout možnosti dalšího rozvoje. Firmy s pomocí Nelisy získají snadno ty nejlepší kandidáty, protože umělá inteligence jim předvybere pouze ty nejvhodnější uchazeče s ohledem na požadavky firmy i kandidáta. Odpadá nekonečné probírání životopisů, takže se personalisté mohou věnovat tomu, co je opravdu důležité – lidem.

Newsletter