Evropské i americké výnosy klesají. Dolar obrátil do zisku pod 1,0860 za euro. Koruna drží zisky, avšak část jich smazala nad 24,70 za euro.

Konference Efektivní nákup od Controller Institutu již 21. března

Tradiční konference Efektivní nákup od Controller Institutu se koná již 21. března v hotelu Courtyard by Marriott Prague City. Jejím průvodcem bude opět Michal Šebek ze společnosti Motor Jikov Group. O pohodu se bude starat Lenka Kovaříková se svým týmem.   

„Nákup a jeho role ve firmě“

Vědět, jak je nákup ve firmě vnímán, je pro nákupní tým zcela zásadní. Pohled vrcholového manažera: Vztah CEO ke (strategickému) nákupu ve firmě poskytne jednatel GRAMMER CZ Martin Kořínek.

Co vše musí manažer nákupu přeskákat, aby dosáhl změn ve vnímání nákupních funkcí, se dozvíme od Štěpánky Hanušové, FORTUNA GAME. Poskytne vhled do řízení změny, vývoji pozice nákupu a přeměny samotného nákupního týmu.

Michal Lehár z Plzeňského Prazdroje přispěje k tématu svou vlastní velmi širokou zkušeností. Zaměří se nejen na klíčovou roli nákupu, ale také na vztahy s okolím. Zdůrazní vztah s interním klientem, managementem, čím a kdy přispívá, kde sahá na brzdu, řídí rizika.

Po úvodním bloku přijdou na řadu bloky diskusní. Publikum bude rozděleno do dvou skupin, v každé skupině se probírá jiné téma. Následně se panelisté prohodí a své téma si zopakují s druhou skupinou. Konference se tak změní ve workshop. 

Tématy letošních diskusí jsou:

„Dodavatelé – hledání úspor přímo u zdroje“ a „Schizofrenie nákupčího? Jak komunikovat uvnitř a vně firmy“. Moderátory budou Jan Madzia z firmy TRCZ a Bronislav Pánek ze společnosti Profitana.

Jako panelisté vystoupí řečníci z úvodu konference a k nim se přidají Alena Dolejší, Snoeks Automotive CZ; Kristýna Komrsková, ING Bank CZ; Jiří Rózański, Penta hospitals International; Luboš Libiak, Mall group a další.

Závěr konference obstará případová studie digitalizace nákupu v Mall Group a budou představeny výsledky nákupního průzkumu, který Controller Institut společně s Profitanou spustil na přelomu roku. Zde se zaměříme na “přístup organizací k nákupu”, “řízení dodavatelů” nebo “odměňování

Loňský obsah si můžete připomenout zde.

Newsletter