Krajský soud odmítl insolvenční návrh proti SDS Exmost

Krajský soud v Brně po čtyřech dnech odmítl insolvenční návrh na brněnskou stavební firmu SDS EXMOST, který podali minulý týden dva její údajní věřitelé. Důvodem odmítnutí návrhu je to, že neobsahoval rozhodující skutečnosti, které by osvědčily úpadek firmy. ČTK to zjistila z insolvenčního rejstříku.

Návrh na insolvenci podaly společnosti PB SCOM a Lesostavby Frýdek-Místek. Jejich pohledávky ale nebyly řádně označeny. Některé z pohledávek jsou splatné ještě ke konci srpna. „Z uvedených dat splatností vyplývá, že žádný ze závazků není déle než tři měsíce po lhůtě splatnosti,“ uvedl Krajský soud v Brně v odůvodnění.

Soud uvedl, že věřitelům nic nebrání v tom, aby podali nový insolvenční návrh, který už bude obsahovat všechny náležitosti. Soud se jím pak bude znovu zabývat. V původním návrhu dvě jmenované firmy uvedly ještě několik desítek dalších údajných věřitelů SDS EXMOST.

Brněnská SDS EXMOST je středně velkou stavební firmou. Loni její výnosy stouply na 688 milionů korun. Firma se orientuje na speciální mostní činnosti a stavby mostů všech typů, tedy ocelových, spřažených, železobetonových, předepnutých a monolitických. Aktuálně ale dělá i obchvat Znojma. Firma měla loni ztrátu 78 milionů korun, do té doby byla v zisku.

Newsletter