Krúpa svolal kvůli OKD na 20. září demonstraci v Ostravě

Pavol Krúpa uskuteční prostřednictvím společnosti Arca Services demonstraci nájemníků bytů OKD, kteří mají dle privatizační smlouvy právoplatný nárok své byty získat. Zároveň je třeba upozornit na tunelování společnosti OKD a nečinnost kompetentních orgánů, které nevyvíjí dostatečnou iniciativu k nápravě. Demonstrace se bude konat dne 20. září od 15.30 hod v Ostravě – před Krajským soudem v Ostravě a následně sídlem současného majitele bytů OKD, společnosti RESIDOMO. Serveru Roklen24 to sdělila mluvčí Arca Capital Barbora Hanáková.

Nájemníci bytů OKD mají na základě závazku privatizační smlouvy přednostní právo na odkup těchto bytů. Závazek ale nebyl dodržen a namísto toho byly byty OKD prodány firmě, kterou ovládá americká investiční skupina BLACKSTONE. Přitom postup ostravských soudů při šetření podaných žalob v kauze OKD je nestandardní. Ať se jedná o žaloby směřované ze strany nájemníků bytů OKD
či ze strany Arca Services. Například postup při vyhodnocování insolvenčního návrhu na spol. RESIDOMO, kdy došlo k nestandardně rychlému postupu vzhledem k rozsáhlému složitému obsahu – soudce Krhut Krajského soudu v Ostravě vyhodnotil 683 stran během několika málo hodin.

Demonstraci Pavol Krúpa uskuteční v souvislosti se soustavnými kroky, které dlouhodobě podniká za účelem získat vytunelované peníze z OKD a vyvedené byty zpět lidem. Politici, ačkoliv mají potřebné kompetence, se k možnostem řešení staví laxně a reálně nic nečiní. A bez politické podpory není možné dosáhnout toho, aby lidé získali své byty a peníze byly vráceny do státního rozpočtu. Proto Pavol Krúpa podporuje všechny, kdo mají skutečný zájem věci opravdu řešit, a rozhodl se postavit za politickou stranu Dobrá volba, jejíž členové skutečně pracují na řešení společenských témat. Kandidáti za politickou stranu Dobrá volba se demonstrace zúčastní také.

Účelem demonstrace je upozornit osoby, které jsou zodpovědné za způsobené škody a negativní hospodářský i sociální dopad, a vyzvat je k převzetí zodpovědnosti za své účelové protiprávní jednání. Zároveň je třeba vyzvat kompetentní orgány, aby postupovaly spravedlivě a vyvinuly dostatečnou iniciativu k nápravě. Oprávněným vlastníkem společnosti OKD v době, kdy docházelo k účelovým
a nestandardním krokům, byl Zdeněk Bakala. Současným majitelem bytů OKD je zahraniční investiční skupina BLACKSTONE.

Newsletter