Kvůli lesnímu požáru v Kalifornii nařídily úřady evakuaci 82 tisíc lidí

Kvůli nově se šířícímu lesnímu požáru na jihu Kalifornie nařídily úřady evakuaci 82.000 lidí. Podle agentury AP o tom informoval mluvčí hasičů okresu San Bernardino, kde se požár od úterka rychle rozšiřuje. Naopak další z onňů zuřící na severu nejlidnatějšího amerického státu se hasičům podařilo zčásti dostat pod kontrolu. Policie zadržela muže podezřelého z úmyslného založení ohně.

Nejnebezpečnějším z několika požárů sužujících Kalifornii se stal ten v oblasti San Bernardina, kvůli němuž dostaly podle mluvčího Erika Sherwina příkaz k opuštění svých obydlí lidé v celkem 34.500 domácnostech. Požár šířící se od lokality Cajon Pass se během necelého dne od vypuknutí rychle rozrostl na více než 36 kilometrů čtverečních a přibližně sedmi stovkám nasazených hasičů se nedaří živel zkrotit.

Oheň podle Sherwina zničil nespecifikované množství budov.

Další z požárů, který dosud v severní části Kalifornie zničil 175 domů, se přestal rozšiřovat a hasičům se jej podařilo dostat pod kontrolu z více než třetiny. Úřady proto povolily návrat velké části ze 4000 obyvatel oblasti kolem jezera Lower Lake, kterým dříve nařídily evakuaci.

Police zadržela čtyřicetiletého muže podezřelého ze založení tohoto požáru, který může mít podle policistů prsty i ve vzniku několika předchozích požárů v okrese Lake.

Newsletter