Americké výnosy obrátily k růstu. Kurz dolaru navýšil zisky pod 1,0700 za euro. Z měn regionu si zisky drží koruna, která se obchoduje pod 24,90 za euro.

Leo Express vyráží jako první soukromý železniční dopravce do Polska

Společnost Leo Express vyjíždí jako první soukromý železniční dopravce na polské koleje. Na první jízdu do Krakova vyráží 20. července. Spoj, který je ideální pro eurovíkendy, bude z Prahy do Krakova vyjíždět v pátek a v neděli a z Krakova v sobotu a v pondělí. Lístky na nové vlakové spojení jsou již v prodeji.

Vlak Leo Express vyjede do polského Krakova poprvé v pátek 20. července v 16:10 z pražského hlavního nádraží. V České republice bude zastavovat na obvyklé trase do Bohumína. V Polsku poté například u zábavního parku Energylandia ve městě Zator a svou jízdu zakončí v historickém Krakově. Mezi další zastávky patří velká a důležitá města jako jsou Tychy, Katovice, Osvětimi nebo Myslovice. Z Prahy do Krakova se cestující s Leo Express dostanou nejrychleji ze všech dopravců.

„Pátek 20. července je pro nás významným dnem, protože jako první soukromá železniční společnost vyrazíme na polské koleje a v rekordním čase spojíme Česko a důležitými městy jako jsou Tychy, Katovice, Myslovice nebo Krakov. Polsko má jedno z nejnižších využití železnice na obyvatele v Evropě, a zde vidíme velký potenciál. Naším cílem je podpořit další liberalizaci železnice v Polsku a zvýšit zájem o ekologické a moderní cestování,říká CEO Leo Express Peter Köhler.

První přejezd moderního vlaku Flirt přes polské hranice se uskuteční přibližně ve 20:00 hodin. Jízdenku mezi Prahou a Krakovem cestující zakoupí již od 109 korun. „Cestují s námi především mladí lidé a studenti, kteří již měli možnost využít naší autobusovou sít mezi Varšavou a Vídní nebo Lvovem a Prahou. Věříme, že dokážeme k železnici přivést další zájemce o služby Leo Express a stát se jedením z hlavních osobních dopravců v Polsku,“ dodává Peter Köhler.

Vlaky Leo Express vyjedou kvůli rozsáhlým omezením, která jsou způsobena opravami na polských kolejích, prozatím pouze o víkendech. Po ukončení prací plánuje společnost rozsah provozu dále rozšiřovat.

Newsletter