Evropské výnosy smíšené, americké rostou. Dolar včera zpevnil k 1,0850 za euro. Koruna krátce oslabila nad 24,75 za euro, dnes se obchoduje pod 24,70 za euro.

Letuška.cz nabízí letenky na nové spoje American Airlines

American Airlines, největší letecká společnost na světě, přidá od 4. května 2018 ke svým přímým spojům mezi Evropou a Severní Amerikou další tři pravidelné linky a začne létat z Filadelfie do Prahy a Budapešti a také z Chicaga do Benátek. Nové letenky nabízí již nyní v předprodeji také portál Letuška.cz.

„V současnosti se cena těchto letenek pohybuje kolem 17 tisíc korun, ale očekáváme, že bude klesat. Obsazenost transatlantických spojů v posledních letech strmě vzrůstá a bude zajímavé sledovat, jak si budou u českých cestujících konkurovat New York a Filadelfie. Větší konkurence i kapacita letů má ale vždy pozitivní vliv na cenu letenek, takže se jedná o jednoznačně dobré zprávy pro koncového zákazníka,“ řekl Jan Marek, marketingový manažer portálu Letuška.cz.

Na lety mezi Prahou a Filadelfií bude nasazen Boeing 767-300 a počítá se pouze se sezónním provozem linky od 4. května do 27. října. Její kapacita dosáhne více než 2800 míst týdně a podle očekávání ji ročně využije 60 tisíc cestujících. Letiště ve Filadelfii nabídne českým cestujícím spojení do dalších 160 destinací v Severní i Latinské Americe. Dosud létaly přímé lety z České republiky pouze do New Yorku a také do kanadského Toronta a Montrealu.

Newsletter