Libeňský břeh oživí renovovaný Botel Marina. Nabídne ubytování i pravidelnou zábavu

Zdroj: Botel Marina

Oživení Rohanského ostrova má přinést renovovaná loď Botel Marina, která kotví hned vedle Libeňského mostu. Pražanům i turistům nabídne kromě netradičního ubytování venkovní bar, taneční parket, půjčovnu kajaků a paddleboardů. S počínajícím létem i možnost dát si dobrou snídani. V plánu je navíc wellness, restaurace a pravidelná hudební vystoupení.

„Rádi bychom, aby se loď stala místem relaxace a setkávání lidí. Chceme místním nabídnout možnost na chvíli zvolnit a zažít město jinak, pohledem z řeky,“ uvedla Ladislava Moskalová, generální ředitelka Botelu Marina s tím, že drobné práce ještě stále pokračují. „Pracujeme například na herně pro dospělé. Už jsme spustili novou čističku odpadních vod a vyměnili většinu technického zázemí lodi. Největší prostor klubu prošel kompletní rekonstrukcí a přistavili jsme nové molo,“ doplnila Ladislava Moskalová.

Jednou týdně živá hudba. Na menu sladkovodní ryby

Na léto jsou v plánu minimálně jednou týdně koncerty živé hudby, taneční vystoupení či promítání filmů. Otevřená bude také restaurace s důrazem na českou kuchyni s využitím sladkovodních ryb. Pro návštěvníky bude k dispozici taneční parket, venkovní bary a mimo jiné i půjčovna kajaků a paddleboardů.

Osmdesát metrů dlouhou loď vyrobili na konci 70. let v Hamburku. V roce 2008 ji jako největší golfovou jachtu světa otevřel Jan Vlček. V té době na ní byly golfové trenažéry, wellness a masážní salon. Následně vystřídala několik majitelů, stala se z ní černá loď inspirovaná asijským stylem. Pořádaly se na ní techno party, byla zde asijská kuchyně. Noví majitelé plánují místo více otevřít Pražanům tak, aby se loď stala součástí každodenního života místních obyvatel při jejich pracovních a volnočasových aktivitách.

 

Newsletter