Lumír Kunz v čele Aukra chystá fázi růstu

Zakladatel největšího aukčního serveru v Česku Aukro.cz Václav Liška se stal partnerem českého fondu Leverage Technology. Příchodem nového partnera se navýšil podíl fondu ve společnosti Aukro.cz z dosavadních 15 % na 32 %. Leverage Technology se tak stává největším společníkem on-line tržiště.

Zároveň s nabytím podílu dochází ke změně na pozici výkonného ředitele Lumíra Kunze, který patří k partnerům fondu. Dosavadní ředitel Aukro.cz David Vychytil se vrací do NetDirectu na pozici CEO.

Aukro je největším online tržištěm v Česku a jedním z vůbec nejnavštěvovanějších obchodních portálů u nás. Ročně se přes něj prodá na 12 milionů položek, což představuje zhruba 23 prodejů každou minutu. Spravuje téměř 4 miliony uživatelských účtů a denně ho navštíví přes 200 tisíc uživatelů. Netají se ambiciózním cílem do pěti let zaujmout 10% podíl na tuzemském e-commerce trhu. Lumír Kunz měl možnost Aukro dobře poznat, když ve společnosti působil na pozici Manažer pro marketing a obchod.

„Na Aukru nás nadchla unikátní firemní kultura a tým lidí, který ji tvoří. Všichni jsme přesvědčeni o tom, že Aukro, coby jediná aukční platforma, má na českém e-commerce trhu velký potenciál, a máme obrovskou chuť ho společně rozvíjet. Po loňském náročném přechodu na novou platformu už začínáme pracovat na nových projektech. Tím prvním je nová úvodní stránka, na kterou máme pozitivní reakce. A další projekty, které mají za cíl nastartovat růst, budou následovat,” komentuje změnu ve vedení Lumír Kunz, nový ředitel Aukro.cz, a zároveň i jeho spolumajitel za Leverage Technology.

V minulosti se Kunz věnoval řízení start-upů a začínající technologické společnosti podporoval také z pozice investora. Mimo jiné úspěšně zainvestoval brokerskou skupinu Axiory nebo Liftago. V roce 2017 s dalšími společníky založil fond Leverage Technology. Je také úspěšným reprezentantem a juniorským vicemistrem Evropy v taekwondu.

Fond Leverage Technology vstoupil do Aukra na konci roku 2017, jeho investiční strategie se orientuje na e-commerce a online technologické společnosti v CEE regionu, kterým poskytuje synergie s aktuálním portfoliem fondu, partnerskými subjekty a pomáhá při strategickém rozvoji společností. „Spolupracujeme s investory, kteří mají chuť se podílet na nových technologiích a rostoucích trzích. Řešení umožňuje investorům s nižším objemem finančních prostředků investovat do třídy aktiv, která je obvykle dostupná jen velkým investorům. Fond disponuje skvělým investičním týmem, který stál u počátku projektu Liftago, brokerské společností Axiory, aukčního projektu Česká půda, srovnávače ověřených makléřů FÉRmakléři.cz, agregátoru inzertních serverů Střel.to, rozvoje projektu Valuto v ČR a dalších. Průměrné zhodnocení našich aktiv je na úrovni okolo 30% p.a.,“ říká Matěj Boruta, CEO & partner Leverage Technology.

Nově tým fondu posiluje Václav Liška, který v Česku zakládal na zelené louce portál Aukro.cz, v roce 2010 se stal regionálním ředitelem pro 10 zemí ve společnosti Allegro Group, v letech 2013-2016 měl ve společnosti Naspers na starosti řízení online srovnávačů cen v sedmi zemích CEE (v ČR např. portál Heureka.cz). V roce 2016 se stal také investorem společnosti Aukro.

„Za 15 let působení v různých oblastech e-commerce napříč Evropou jsem nabyl zkušenosti, které jsem se rozhodl zúročit ve fondu Leverage Technology. Stojí za ním tým odborníků, který je skvělý na online byznys, a zároveň si sedíme lidsky. A to je pro mě nejdůležitější, pracovat s férovými lidmi, kteří mají definovanou dobrou strategii a jdou jasně za svým cílem,“ dodává Václav Liška.

Newsletter