Magniflex v ČR zvýšil obrat o třetinu a představil postel budoucnosti

Italský distributor biometrických postelí a matrací Magniflex loni zvýšil v České republice a na Slovensku obrat o pětinu na 66 milionů korun. Za poslední tři roky rostl průměrně o 39 procent ročně.

Magniflex v Česku působí od roku 2008 prostřednictvím firmy CFH Group a.s. Ta později vstoupila i na slovenský trh. Počet jejích prodejních míst se během posledních čtyř let zvýšil o polovinu na 117.

Společnost na konci března poprvé v Česku představila celosvětově patentovanou biometrickou postel MagniSmartech označovanou jako postel budoucnosti. Díky senzorům zabudovaným v matraci zaznamenává a pravidelně monitoruje čas usnutí a probuzení, délku spánku, srdeční a dechovou frekvenci, intenzitu světla či míru hluku v místnosti.

„Naši odborníci vyvíjeli postel MagniSmartech několik let ve spolupráci se špičkovými specialisty z různých oborů lékařství. Cílem je lepší regenerace těla během spánku, ale také možnost použít data při různých vyšetřeních u lékařů, aby pomohla k přesnější diagnóze lidem trpícím různými spánkovými poruchami a jinými zdravotními obtížemi, k jejichž diagnostikování může sběr biometrických dat pomoci,“ říká František Hlaváč, který v Čechách a na Slovensku značku Magniflex zastupuje.

MagniSmartech získala od odborné poroty Grand Prix na veletrhu For Interior 2018, který se uskutečnil před dvěma týdny v Praze. V následujících měsících bude postel MagniSmartech postupně vystavena v různých českých a slovenských městech, kde má Magniflex své obchodní partnery. V tuto chvíli jsou v České republice tři unikátní postele MagniSmartech. Jedna je trvale umístěna v showroomu v pražském Karlíně, druhá bude představena v Brně na Mobitexu a třetí bude vystavena od května na Slovensku v Bratislavě.

Italská společnost Magniflex je už více jak 55 let světovým lídrem na trhu s matracemi. Vedle prodeje se věnuje i vlastnímu vývoji matrací a proslavila se díky vysoce kvalitním studeným a paměťovým pěnám.

Newsletter