Měny regionu jsou ve ztrátě. Koruna se drží v okolí silné psychologické hranice 24,00 EURCZK. Dolar od rána posiluje, středový kurz se dostal pod 1,064 EURUSD než přišla korekce.

Marijana Vasilescu bude jmenována novou CEO Sberbank CZ

Marijana Vasilescu, zdroj: Sberbank

Novou generální ředitelkou a předsedkyní představenstva Sberbank CZ bude od 1. srpna 2021 jmenována Marijana Vasilescu, zkušená mezinárodní manažerka. Její jmenování ještě podléhá schválení ČNB.

Sonja Sarközi, CEO Sberbank Europe, k tomu uvedla: Marijana je nadšenou a zkušenou manažerkou se silným týmovým duchem, zaměřenou na výsledky a rozvoj zaměstnanců. Jsem přesvědčená, že pod vedením Marijany nastaví Sberbank CZ správný směr k dalšímu rozšíření našeho byznysu v České republice. 

Marijana Vasilescu má mnohaleté zkušenosti ve finančním sektoru, kdy pracovala ve vedoucích pozicích v Rumunsku, Rusku, Kazachstánu a Srbsku. Do Sberbank CZ přichází ze Sberbank Srbsko, kde zastávala pozici CEO od roku 2016. Marijana pomohla Sberbank Srbsko stát se inovativní, konkurenceschopnou a zákaznicky orientovanou bankou a zásadně přispěla k stabilním finančním výsledkům banky v průběhu několika posledních let. Marijana vystudovala Academy of Economic Studies v Bukurešti a titul MBA získala na London Business School.

„Je mi velikou ctí, že budu mít možnost stát se CEO Sberbank CZ. Se svým novým týmem se chci zaměřit na organický růst Sberbank CZ a posílení digitalizace jak v retailovém, tak v komerčním bankovnictví,“ uvedla ke své nové pozici Marijana Vasilescu.

Skupina Sberbank Europe

Sberbank Europe (Sberbank Europe AG), se sídlem ve Vídni, je bankovní skupina 100% vlastněná Sberbank Rusko, která je největší ruskou bankou. Skupina Sberbank Europe působí na osmi trzích střední a východní Evropy: v Rakousku, Bosně a Hercegovině, Chorvatsku, v České republice, Německu, Maďarsku, Slovinsku a v Srbsku. Skupina Sberbank Europe má přibližně 775 000 klientů, provozuje 187 poboček a zaměstnává přes 3 900 zaměstnanců napříč Evropou. Celková aktiva skupiny Sberbank Europe dosahují výše 13 miliard EUR (k 31. prosinci 2020).

www.sberbank.at

Sberbank CZ, a.s.

Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.

www.sberbank.cz

Newsletter