Evropské i americké výnosy klesají. Evropské akcie v mínusu, futures amerických smíšené. Dolar v lehké ztrátě nad 1,0860 za euro. Koruna v zisku pod 24,70 za euro.

Martin Sklenář posílil tým expertů na obchodování v Saxo Bank

Martin Sklenář (45) rozšířil tým odborníků na investiční obchodování v pražské Saxo Bank. Na pozici Senior Relationship Manager zodpovídá za obsluhu VIP klientů v České republice a na Slovensku. Saxo Bank v Praze je od roku 2017 centrálou pro 28 zemí střední a východní Evropy.

Před vstupem do Saxo Bank pracoval Martin Sklenář téměř 20 let v korporátním a retailovém bankovnictví, letité zkušenosti má i z oblasti pojišťovnictví. Kariéru začal v korporátním bankovnictví Živnostenské banky. V roce 2000 se stal členem zakládajícího týmu retailového bankovnictví a wealth managementu v Citibank. Poté nastoupil na manažerskou pozici v AMCICO AIG, kde byl zodpovědný za regionální obchodní řízení.  Rovněž působil v HSBC Private Financial Services jako obchodní ředitel se zodpovědností za řízení distribučních kanálů a péči o privátní klientelu. Od roku 2012 do příchodu do Saxo Bank působil ve skupině ERSTE v České spořitelně na pozici ředitele ERSTE Premier centra se zodpovědností za obchodní řízení a péči o top afluentní klienty.

„Trading jakožto obchodování krátkodobých pozic mě vždy fascinoval. Sám jsem aktivní trader již několik let, takže mám podrobný vhled do aktuálních trendů. Věřím, že v Saxo Bank zhodnotím také své dlouholeté zkušenosti z různých oblastí finančního světa a přenesu je do potřeb našich  klientů,“ uvádí Martin Sklenář.

Dánská investiční banka Saxo Bank loni na podzim významně rozšířila své aktivity v Praze. Od září 2017 se pražská kancelář stala centrálou pro 28 zemí střední a východní Evropy. Počet odborníků na on-line obchodování v Praze se téměř zpětinásobil. Společnost proto přestěhovala svůj rostoucí tým ze Starého Města do větších a modernějších prostor v obchodním centru Palladium na Náměstí republiky.

O Saxo Bank
Skupina Saxo Bank, specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Již 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.
Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.
Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.
Více informací o společnosti Saxo Bank naleznete na www.saxobank.cz.

Newsletter